Beauty tricks

Metoda OMO na zniszczone włosy to wszystko, co powinnaś wiedzieć

foto: icsilviu/Pixabay

Metoda OMO jest nieco bardziej czasochłonna niż tradycyjne mycie włosów, aczkolwiek uzyskany efekt jest tego wart. Sposób ten jest przeznaczony dla posiadaczek suchych, zniszczonych i farbowanych włosów. Jeśli więc szukasz metody, która przywróci Twoim włosom miękkość i blask – wypróbuj OMO.

Metoda OMO – co oznacza skrót?

Skrót OMO oznacza kolejno: odżywianie, mycie, odżywianie. W tej metodzie przed nałożeniem szamponu na mokre włosy powinnaś użyć odżywki, a dopiero później umyć włosy z dodatkiem szamponu i nałożyć drugą odżywkę. W ten sposób ochronisz włosy przed negatywnym działaniem poszczególnych składników szamponu. 

Dla kogo dedykowana jest metoda OMO?

Metoda ta polecana jest paniom, które uskarżają się na przesuszone i zniszczone włosy. Sposób ten świetnie się sprawdzi także w przypadku pań o włosach farbowanych, które chcą utrzymać ładny, zdrowy kolor na dłużej. Metoda OMO jest również świetną alternatywą dla kobiet o włosach kręconych, które z natury są nieco bardziej przesuszone. Fryzjerzy i kosmetolodzy rekomendują wybór tej metody także osobom, których włosy są przesuszone na całej długości, a przetłuszczone u nasady. 

Jak myć włosy metodą OMO? – instrukcja krok po kroku 

Poniżej znajdziesz dokładną instrukcję, jak myć włosy tą konkretną metodą, aby efekty były zauważalne i w pełni zadowalające. Poszczególne kroki prezentują się następująco: 

O – Odżywianie

W pierwszej kolejności rozczesz dokładnie włosy, tak aby pozbyć się wszelkich kołtunów powstałych w ciągu dnia. Następnie zwilż włosy, dokładnie tak, jakbyś chciała tradycyjnie umyć je szamponem. Wykorzystaj w tym celu ciepłą wodę, nie za gorącą i nie za zimną. Nałóż odżywkę na całą długość włosów, ale z pominięciem ich nasady. Na tym etapie możesz użyć nawet nieco tańszych preparatów, o łagodnym działaniu. Środki premium i z wyższej półki cenowej pozostaw na krok trzeci. 

M – Mycie

Włosy, niezależnie od tego, czy myjemy je w sposób tradycyjny, czy z wykorzystaniem metody OMO, powinny być myte szamponem rozcieńczonym wodą. W przypadku tego sposobu szamponem umyj wyłącznie włosy u nasady, tak aby oczyścić skórę głowy. Jeżeli Twoje włosy są bardzo przesuszone, końcówki umyj z wykorzystaniem wcześniej nałożonej odżywki. Jeśli zaś włosy przy końcach są w dobrej kondycji, możesz je z powodzeniem umyć, wykorzystując pianę z czubka głowy. Dopilnuj, aby używany przez Ciebie szampon miał skład wysokiej jakości, oparty na naturalnych składnikach, i był wolny od SLS-ów, PEG-ów i innych szkodliwych substancji.

O – Odżywianie

Po umyciu włosów dokładnie zmyj szampon ciepłą wodą. Na oczyszczone włosy możesz teraz nałożyć odżywkę, ale tym razem postaw na kosmetyk wysokiej jakości, o silnym działaniu odżywiającym, który będzie pozytywnie oddziaływał na kondycję Twoich włosów. Następnie spłucz kosmyki chłodną wodą, dzięki czemu zamkniesz łuskę włosa. Najlepiej będzie pozostawić włosy do naturalnego wysuszenia, a jeśli nie możesz sobie na to pozwolić, wysusz je zimnym strumieniem powietrza. 

Jakich efektów możesz się spodziewać?

Metoda OMO niesie za sobą wiele korzyści, a jej efekty zauważy każdy, kto poprawnie wykona wszystkie etapy. Najważniejszą zaletą tego rozwiązania są dobrze nawilżone i odżywione włosy, które stają się miękkie i przyjemne w dotyku. Jest to efekt widoczny gołym okiem, doceniany przez wszystkie panie stosujące tę metodę, bowiem włosy od razu znacznie lepiej się układają. Ponadto wszystkie kosmyki będą też wzmocnione i lepiej zabezpieczone przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz przed nadmiernym wysuszaniem przez szampon. W przypadku włosów kręconych metoda OMO nada im nieco mocniejszego skrętu. Co ważne, rezultaty dostrzeżesz już po pierwszym myciu. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *