It girls

Pernille Teisbaek – wyjątkowe stylizacje duńskiej trendsetterki

Pochodząca z Kopenhagi modowa influencerka jest jedną z najbardziej znanych skandynawskich ikon mody. Jej profil na Instagramie śledzi ponad 800 tysięcy osób! Na czym polega fenomen Pernille Teisbaek?

Karierę zaczynała jako modelka i stylistka. Jej unikatowy, skandynawski styl szybko został dostrzeżony dzięki blogowi, na którym Dunka prezentowała swoje stylizacje. Jej przygoda z modą zaowocowała publikacją, która parę lat temu ukazała się także na polskim rynku. W książce „Dress Scandinavian” Pernille podzieliła się swoimi modowymi sekretami. Trendsetterka namawiała w niej  kobiety do tego, by budowały swój indywidualny styl, bawiąc się detalami. Do dziś tej zasadzie pozostaje wierna.

Lubi łączyć nieoczywiste materiałów i wzorów, a także przekonuje, że prosty strój wcale nie musi być nudny. Według niej nawet banalny zestaw złożony z dżinsów i T-shirtu można odmienić, zakładając do niego wysokie czerwone szpilki. Uważa także, że elegancka torebka może być z powodzeniem wykorzystywana w codziennych stylizacjach – świetnie sprawdzi się ze swetrem i sportowymi butami, tworząc ciekawy kontrast.

Jak każda Skandynawka, Pernille ceni sobie prostotę i klasykę, którą chętnie przełamuje ciekawymi dodatkami. W ten sposób całość ma w sobie dużą dozę nonszalancji. Ważna jest także jakość ubrań. Jej słabością jest wzór w paski – w garderobie Teisbaek nie brakuje ubrań z tym printem. Paski optycznie wydłużają i wyszczuplają zarazem figurę.

View this post on Instagram

Home for the next 24 hours💙

A post shared by Pernille Teisbaek (@pernilleteisbaek) on

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *