Insta style

Cargo pants – kolejny mikrotrend z lat 90.

BERLIN, GERMANY - MAY 19: Sonia Lyson is seen wearing sneaker, grey bag and ring Dior, sunglasses and chain Linda Farrow, brown pants the Frankie Shop, white blouse Topshop, watch Patek Philippe Nautilus in gold on May 19, 2020 in Berlin, Germany. (Photo by Christian Vierig/Getty Images)

Trend na spodnie, które kryją się pod nazwą cargo pants, powrócił i święci triumfy na Instagramie. Odkryj na nowo jak nosić bojówki rodem z lat 90.

Luźne spodnie o szerokim kroju z dwoma kieszeniami po bokach – tak właśnie wyglądają popularne cargo pants. Moda na nie po raz pierwszy pojawiła się w latach 90. Oryginalne modele swój początek miały w ubiorze wojskowym, stąd ich męski charakter. Choć mogłoby się wydawać, że klasyczne bojówki już dawno odeszły w zapomnienie, to jednak na przykładzie cargo pants wyraźnie widać, że wracają. W swoich stylizacjach lansują je choćby słynne modelki Gigi i Bella Hadid.

Można wprowadzić je do swojej garderoby na dwa sposoby. Aby osiągnąć równowagę, najlepiej dobrać do nich prosty, obcisły top lub klasyczny, długi płaszcz. Wtedy to one pozostaną najważniejszym elementem stylizacji. Z drugiej strony, można pójść w mocno chłopięcą wersję i założyć do nich szeroką kurtkę bomberkę. Jeśli chodzi o buty, cargo pants sprawdzą się zarówno ze sportowym obuwiem, jak i szpilkami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *