Alva Claire: jamajska modelka plus size szturmem podbija świat mody!

News
Alva Claire: jamajska modelka plus size szturmem podbija świat mody!
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Alva Claire nie jest typową modelką, ale jej uroda, charyzma i niezaprzeczalny magnetyzm sprawiają, że współpracuje z najlepszymi i robi międzynarodową karierę. Alve można było podziwiać na pokazie Versace wiosna-lato 2021. 28-letnia Jamajka od zawsze chciała być częścią świata mody, jednak jeszcze kilka lat temu na pokazach chodziły jedynie dziewczyny o rozmiarze 0. Coraz częściej jednak na catwalku można zobaczyć kobiety plus size, osoby po 60. roku życia, czy modelki z zespołem Downa. Czy rynek fashion faktycznie przeżywa transformację? 

Sama Alva podkreśla, że ideałem byłoby gdyby po wybiegu chodziły kobiety o różnych typach sylwetki. Dzięki temu dziewczyny, które nie mają typowej figury modelki, będą mogły czuć, że są częścią mody i mogą nosić aktualne trendy. Alve można było zobaczyć w kampanii Savage x Fenty by Rihanna. Poza tym na jej profilu na Instagramie można znaleźć mnóstwo sesji zdjęciowych, na których modelka wygląda naprawdę rewelacyjnie. 

Nowa twarz w świecie mody? Alva Claire 

Alva jest obecna w świecie mody już od blisko 10 lat, ale to dopiero ostatnie współprace sprawiły, że usłyszał o niej cały świat. Jej egzotyczna uroda, ambicje oraz brak przyzwolenia na zaszufladkowanie sprawił, że Alva stała się inspiracją dla wielu osób. Choć posiada jamajskie korzenie, urodziła się w Londynie, aktualnie mieszka i robi karierę w Nowym Jorku. Od dziecka fascynowała się modą i światem największych projektantów. Pokazy Alexandra McQueena ogląda z zapartym tchem. Jednak obowiązujące w latach 90. standardy piękna sprawiały, że dziewczyna nie widziała szans, aby mogła być częścią tego biznesu. Jednak zmiany, jakie zachodzą w świecie mody sprawiły, że dziewczyna mogła spełnić swoje marzenie. 

Przełom w karierze modelki 

Ogromnym wydarzeniem zarówno w życiu modelki, jak i w biznesie modowym był pokaz Versace wiosna-lato 2021, gdzie można było zobaczyć Alve w zmysłowej żółtej sukni i mocnym makijażu. Obok niej na scenie były obecne Precious Lee i Jill Kortleve, które również debiutowały jako modelki plus size. Zwrócenie uwagi na potencjał modelek o większych rozmiarach rozpoczął się już 2009 roku, kiedy to brytyjski projektant Mark Fast zdecydował się na taką współpracę. Wtedy był to ogromny szok, który wywołał dyskusję w świecie mediów i komentatorów mody. Dziś takie modelki jak Alva mają szansę na pracę w zawodzie i uczestnictwo w najważniejszych pokazach mody. 

Modeling a ciałopozytywność 

Media oraz promowane przez nie wzorce piękna coraz chętniej pokazują naturalne kobiety o różnym typie budowy. Dzięki temu dziewczyny zaczynają akceptować swój wygląd i rozumieć, że nie ma jednego schematu na bycie pięknym i atrakcyjnym. Alva Claire sama podkreśla, że modelki o różnym typie budowy powinny częściej chodzić w pokazach mody. Uważa, że jest to temat, który powinny przemyśleć duże marki oraz słynne domy mody. Kobiety o większych rozmiarach też chcą nosić modne i luksusowe ubrania, które proponują projektanci. Modelka zaznacza, że brakuje również różnorodności kulturowej i pojawiania się modelek o różnych rodowodzie, których nietypowa uroda jest ich ogromną zaletą. Wszyscy mamy nadzieje, że takie zmiany są tylko kwestią czasu. 

Rady modelki plus size dla początkujących 

Historia Alve jest tak inspirująca, że wiele osób pyta ją, jak udało jej się osiągnąć tak wiele. Stała się ona motywacją zwłaszcza dla młodych osób, które marzą, aby rozpocząć swoją przygodę z modelingiem. Jak zaznacza modelka, ważne jest, aby nie tracić wiary we własne siły i możliwości. To upór i ambicja często sprawiają, że zostajemy przez kogoś zauważonym. Ponadto praca modelki to często spędzanie czasu na castingach, gdzie odmowa jest rzeczą normalną i powszechną, dlatego warto się na nią uodpornić. Nie można jednak zapominać, że sukces nie przyjdzie bez ciężkiej pracy. Warto uczyć się pozowania, chodzenia po wybiegu oraz innych zdolności, które przydają się w pracy modelki, np. znajomość języków obcych. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*