Czym jest audyt SEO i dlaczego warto go przeprowadzić?

Czym jest audyt SEO i dlaczego warto go przeprowadzić?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Każda firma, która chce prowadzić działania w sieci, musi zwrócić uwagę na temat pozycjonowania. Niezwykle istotnym zadaniem jest audyt SEO – to pierwszy krok do profesjonalnej współpracy z agencją.

Definicja SEO i znaczenie pozycjonowania stron

Skrót „SEO” rozwija się jako „Search Engine Optimization” – zwrot ten tłumaczy się jako „optymalizację pod kątem wyszukiwarek internetowych” lub po prostu „pozycjonowanie stron”. Celem jest zatem dotarcie z daną witryną na pierwsze miejsca w wynikach wyszukiwania wybranych fraz. Taka definicja SEO może jednak nie być wystarczająca, aby zobrazować znaczenie czynności związanych z pozycjonowaniem. Warto przytoczyć kilka istotnych statystyk:

  • 97% internautów w Polsce korzysta z Google,
  • ponad 90% wyszukiwań kończy się kliknięciem linku z pierwszej strony wyników,
  • ponad 25% użytkowników wchodzi na pierwszą stronę z listy wyników wyszukiwania.

Biorąc pod uwagę fakt, że w wielu branżach głównym źródłem klientów jest obecnie przestrzeń online, działania SEO są niezwykle istotne dla osiągnięcia sukcesu w biznesie. Dotyczy to zarówno przedsiębiorstw skupionych przede wszystkim na działalności w sieci, jak i firm funkcjonujących lokalnie, dla których strona internetowa jest przede wszystkim sposobem na reklamę. Aby dowiedzieć się więcej na ten temat, odwiedź https://boo.pl/pozycjonowanie-stron/. Jak odpowiednio zacząć działania w zakresie pozycjonowania strony? Warto przede wszystkim skorzystać ze wsparcia firm oferujących usługi takie jak audyt SEO.

Audyt SEO – analiza strony to niezbędny krok w strategii pozycjonowania

Proces pozycjonowania strony jest niezwykle rozbudowany i składa się z wielu różnych czynności – od napisania treści nasyconych słowami kluczowymi, przez usprawnienie działania strony, aż po zapewnienie, że witryna będzie dobrze wyglądać na każdym urządzeniu. Działając na własną rękę, dość ciężko jest wprowadzić wszystkie niezbędne zmiany, a także określić, które z nich będą mieć największe znaczenie. Każda strona i branża nieco się różni, przez co wymaga innego podejścia – to sprawia, że profesjonalna analiza często okazuje się niezbędna. Ten proces to właśnie audyt SEO, który powinien być przeprowadzony przez specjalistów z branży pozycjonowania.

Jak zadbać o skuteczne pozycjonowanie stron?

Definicja SEO, choć sama w sobie jest dość prosta, obejmuje sporo różnych czynności. Wielu przedsiębiorców decyduje się na skorzystanie z usług agencji SEO, które oferują wsparcie na każdym etapie tego procesu. Początkiem udanej współpracy powinien być audyt SEO, który pozwoli obydwóm stronom określić kluczowe cele, założenia i zadania. Efekty w tej branży zależą w dużej mierze na bieżącym dostosowaniu strategii do stale zmieniających się wymogów wyszukiwarki oraz sytuacji na rynku. Warto zatem stawiać na agencje, które stawiają klienta na pierwszym miejscu, oferując między innymi darmowe konsultacje na początku współpracy.

Zdjęcie główne: Lukas Blazek/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*