Jak dobrać odpowiedni róż do twarzy?

Jak dobrać odpowiedni róż do twarzy?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Jednym z niezwykle ciekawych produktów do makijażu jest róż. Pomimo tego, że jest on niezwykle uniwersalny i przydatny wciąż nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest posiadanie dobrego różu do twarzy w swojej kosmetyczce.

  1. Dlaczego warto stosować róż do twarzy?
  2. Jak dobrać róż do twarzy i jakie są rodzaje tego typu produktów?
  3. Róże do twarzy – jak nakładać róż do twarzy?

Jak wybrać najlepszy róż do twarzy do swojego typu urody? W jaki sposób nakładać ten produkt, aby wyglądać dobrze i naturalnie? Spróbujmy dowiedzieć się więcej na ten temat.

Dlaczego warto stosować róż do twarzy?

Obecnie wśród trendów makijażowych coraz częściej pojawia się temat naturalności. Niewielka ilość wykorzystywanych kosmetyków, minimalizm, efekt naturalnie błyszczącej skóry, delikatne kolory i staranne wydobycie piękna poprzez odpowiednią pielęgnację i dobrze dobrany makijaż – oto, co jest coraz częściej promowane. Właśnie dlatego róż jest kosmetykiem, który powinien być w kosmetyczce każdej kobiety. Przede wszystkim, daje on bardzo naturalny, uroczy efekt rumieńców – pomimo tego, że może być mocno koloryzujący. Dzięki odpowiednio nałożonemu różowi do policzków można wyglądać nie tylko zdrowo, ale także nadać buzi kolorów, podkreślić opaleniznę czy kolor cery, dodać żywego wyglądu czy nawet podkreślić kości policzkowe.

Jak dobrać róż do twarzy i jakie są rodzaje tego typu produktów?

Róże do twarzy dostępne są w różnych kolorach i formułach.

Najlepiej jest dobrać formułę do rodzaju cery:

  • w przypadku cery tłustej najlepszym wyborem są róże prasowane czy sypkie. Nakłada się je jako ostatni etap makijażu, jeżeli używany jest puder – po nim.
  • W przypadku cery suchej dobrym wyborem mogą być róże w kremie, jednak sypkie także będą prezentować się dobrze. Róż w kremie można utrwalić pudrem.
  • Dla cery mieszanej zazwyczaj polecane są róże prasowane oraz sypkie.

Bardzo ważne jest, aby kolor różu do twarzy dobrać w odpowiedni sposób. Jeżeli nałożony zostanie produkt o złym odcieniu, efekt może być nie tylko nienaturalny – niedoskonałości cery mogą stać się także bardziej widoczne. Kolor różu powinien być dopasowany nie tylko do tonu, ale także do podtonu skóry. Aby całość prezentowała się naturalnie, najlepiej wybrać taki kolor kosmetyku, który jest zbliżony do koloru naturalnego rumieńca. Dzięki temu wykonany makijaż będzie wyglądał znacznie lepiej. Warto jedynie pamiętać, że jasna karnacja zazwyczaj lepiej zgrywa się z odcieniami różu, zaś ciemniejsza – z pomarańczami czy koralem.

Róże do twarzy – jak nakładać róż do twarzy?

Odpowiednia aplikacja różu do twarzy jest kluczowa, ponieważ wpływa na to, czy całość prezentuje się naturalnie. Przede wszystkim warto nakładać go w odpowiednim momencie, czyli na końcu lub przed nałożeniem pudru, jeżeli korzysta się z różu w kremie. Jednocześnie warto pamiętać, że róż może być używany także bez pozostałych elementów makijażu, takich jak na przykład podkład. Miejsce, w jakim powinno się nakładać róż na twarzy zależy od tego, jaki ma ona kształt. Bardzo ważne jest, aby nie korzystać ze zbyt dużej ilości produktu. W przeciwnym razie uzyskany efekt będzie zabawny lub groteskowy, a nie naturalny czy estetyczny. Co więcej, różu nie powinno się nakładać aż do nosa, lecz pozostawić niewielką przestrzeń bez niego pomiędzy policzkami.

Odpowiednio nałożony i dobrany róż to gwarancja lekkiego, estetycznego i kobiecego makijażu, który świetnie sprawdzi się zarówno na co dzień, jak i na wyjątkowe okazje. Zdecydowanie warto zdecydować się na zakup wysokiej jakości różu do twarzy.

Zdjęcie: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*