Jak dopasować krój sukni ślubnej do sylwetki?

Jak dopasować krój sukni ślubnej do sylwetki?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Ślub to jeden z najważniejszych dni w życiu każdego człowieka, ale Ty, jako panna młoda, z pewnością przeżywasz go w szczególny sposób. Wiele kobiet marzy, aby w tym wyjątkowym dniu poczuć się jak prawdziwe księżniczki – być w centrum uwagi. Na szczęście okoliczności zdają się temu sprzyjać – możesz bowiem naprawdę zabłysnąć dzięki sukience, którą założysz.

Jak sprawić, by suknia ślubna wyglądała idealnie?

Wiele panien młodych wybierających suknie ślubne ma przeświadczenie, że powinny schudnąć, aby wyglądać świetnie. To nieprawda! Czasami, oglądając zdjęcia modelek, możesz uwierzyć, że zrzucenie paru kilogramów jest rozwiązaniem wszystkich Twoich problemów, ale tak nie jest. Suknia ślubna nie powinna być wybrana wyłącznie w oparciu o Twoją wagę – ważne jest, aby krój doskonale komponował się z Twoim ciałem. Figura każdej kobiety jest inna, choć można je podzielić na kilka ogólnych typów. Jeżeli mając sylwetkę jabłka, postawisz na suknię typu syrenka, albo będąc naturalną gruszką, wybierzesz dla siebie suknię typu literka A, to możesz nie czuć się komfortowo właśnie przez to, że krój nie będzie dopasowany do Twojego ciała. Zamiast więc inwestować w diety i siłownie (pomijając utrzymanie zdrowego stylu życia, które jest bardzo ważne), postaraj się znaleźć suknię idealną dla Ciebie – podkreślającą atuty Twojej figury, eksponującą Twoje ulubione części ciała i sprawiającą, że poczujesz się jak królowa wieczoru.

Podążaj za swoją sylwetką

Suknie, które świetnie wyglądają na zdjęciach, nie muszą podobać Ci się tak samo, kiedy je założysz. I w drugą stronę: suknie, których w ogóle nie brałaś pod uwagę, mogą Cię zachwycić, kiedy zobaczysz swoje odbicie. Z tego powodu zarówno sukienki na ślub cywilny, jak i kościelny, powinny być dobierane nie tylko pod wpływem emocji, ale również z domieszką racjonalnego myślenia. Dla ułatwienia możesz posłużyć się schematami, które pozwolą Ci zawęzić obszar poszukiwać. Na przykład, jeżeli charakteryzujesz się figurą kolumny, klepsydry, wazonu albo lizaka – świetnym wyborem dla Ciebie będzie krój sukni typu litera A. Z kolei dla gruszek, klepsydr i wiolonczel poleca się suknie ślubne księżniczka, ponieważ pomagają optycznie wydłużyć sylwetkę i podkreślić atuty kobiecej figury, na przykład smukłą talię. Wiolonczele, kręgle i gruszki mogą również zdecydować się na suknię ślubną typu syrenka, a jabłka, wazony, wiolonczele i kielichy – na model empire, który dobrze współgra z minimalistycznym podejściem do mody.

Zdj. główne: sasint/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*