Jakimi zasadami kierować się przy wyborze biustonosza?

Jakimi zasadami kierować się przy wyborze biustonosza?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Biustonosz, mimo że najczęściej niewidoczny, ma ogromne znaczenie – zarówno dla stylizacji, jak i dla pewności siebie. Jak więc dobrać biustonosz idealnie do biustu, aby prezentował się on nienagannie? Podpowiadamy, jakimi zasadami warto kierować się przy wyborze biustonosza. 

Każda kobieta jest inna, dlatego też potrzebuje biustonosza, który będzie idealnie dopasowany do jej potrzeb. Jednak jak znaleźć swój biustonosz idealny? Przedstawiamy kilka zasad, które znacznie ułatwią Ci to zadanie!

Po pierwsze: rozmiar

To, czy biustonosz będzie dobrze leżał, zależy w największym stopniu od prawidłowego wybrania rozmiaru. Jak więc wybrać najodpowiedniejszy rozmiar? 

W pierwszej kolejności warto zmierzyć obwód pod biustem. Aby zrobić to prawidłowo, stań prosto oraz postaraj się zebrać miarę na wydechu. Pamiętaj także, aby zawsze odejmować około 5-10 cm – jeśli Twój obwód wynosi przykładowo 85 cm, to najlepszy będzie dla Ciebie stanik 75 lub 80. 

Jeżeli zaś chodzi o samą miseczkę, należy zmierzyć biust w innym staniku – koniecznie miękkim! Następnie sprawdź swój rozmiar w tabeli rozmiarów. Pamiętaj jednak, że może różnić się w zależności od marki bielizny! Miej też na uwadze, aby podczas przymierzania biustonosza zawsze zapinać go na najluźniejszą haftkę. 

Doskonałą propozycją dla kobiet w każdym rozmiarze są bez wątpienia biustonosze Dalia

Po drugie: model biustonosza

Wybierając bieliznę dla siebie, należy dobrać odpowiedni model. Jakie modele znajdziesz w sklepach i który z nich będzie najlepszy dla Ciebie?

Najpopularniejszym stanikiem jest bez wątpienia klasyczny model full cup, czyli po prostu pełny stanik, który sprawdzi się na co dzień zarówno w przypadku małych, jak i dużych piersi. Pamiętaj jednak, że stanik ten zakrywa w pełni Twoje piersi, dlatego też nie będzie dobrym rozwiązaniem w przypadku głębokich dekoltów.

Innym popularnym stanikiem na co dzień i nie tylko jest oczywiście balkonetka. Jest to biustonosz średnio zabudowany, którego górna linia krawędzi zbliża się do poziomu. Balkonetka to bez wątpienia idealna propozycja dla posiadaczek nieco większego biustu. 

Dla posiadaczek małego biustu zdecydowanie lepszym wyborem będzie natomiast stanik half cup. Pięknie wyeksponuje on Twój biust oraz doskonale go podtrzyma.

Warto pamiętać, że każda kobieta potrzebuje również staników do zadań specjalnych. Zaliczamy do nich między innymi staniki sportowe czy też staniki do karmienia piersią. Pamiętaj, że również tego typu bielizna powinna być idealnie dopasowana do Twojego ciała i wszystkich Twoich potrzeb. Dobrze dobrany biustonosz to w końcu gwarancja dobrego samopoczucia oraz pewności siebie!

Jeśli szukasz idealnego stanika dla siebie, koniecznie sprawdź piękną Gorsenia biustonosze

Zdjęcie główne: pexels.com/Castorly Stock

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*