Nawilżacz powietrza skuteczną bronią na przesuszoną skórę w zimie

Nawilżacz powietrza skuteczną bronią na przesuszoną skórę w zimie
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Nawilżacz powietrza to sprzęt AGD, który coraz częściej pojawia się w polskich domach. Wiele osób boryka się ze schorzeniami układu oddechowego, ma alergię lub astmę. Ponadto też okres grzewczy nie sprzyja w zachowaniu w mieszkaniu pożądanego poziomu wilgotności powietrza. Zimą przesuszona skóra i zbyt suche powietrze od grzejników to niemal standard. Na pomoc przychodzi właśnie nawilżacz powietrza lub nowoczesne urządzenia 2w1, czyli oczyszczacz z nawilżaczem. 

Jak działa nawilżacz powietrza?

Nawilżacz powietrza to niewielkie, ale bardzo użyteczne i funkcjonalne urządzenie. 

Nadrzędnym jego zadaniem jest zwiększanie wilgotności powietrza w pomieszczeniach, w których przebywamy. Nawilżacz powietrza działa w ten sposób, że wlana do pojemnika woda jest podgrzewana, a następnie uwalniana w postaci mgiełki. Odpowiedni poziom wilgotności powietrza wpływa pozytywnie na stan skóry, włosów, jakość snu oraz ogólne samopoczucie wszystkich domowników. 

Jak sprawdzić, czy potrzebujesz nawilżacza powietrza?

Prostym patentem, by sprawdzić, czy warto zainwestować w nawilżacz powietrza, jest zakup lub wypożyczenie od kogoś higrometru. Ten niewielki przyrząd służy do pomiaru wilgotności powietrza w pomieszczeniach. Eksperci oceniają, że najkorzystniejszy dla zdrowia poziom wilgotności to 40-60%. Wszelkie odchylenia od tej normy, a więc wyższy lub niższy wynik na higrometrze, to znak, że pora interweniować! Największy problem z niewłaściwym poziomem wilgotności powietrza pojawia się zimą – wówczas szczelnie zamknięte drzwi i okna oraz odkręcone kaloryfery mocno wysuszają powietrze.

Zbyt suche powietrze – czym skutkuje?

Zbyt suche powietrze w pomieszczeniu negatywnie wpływa na wygląd, zdrowie i samopoczucie. Typowe skutki długotrwałego przebywania w takich warunkach to przede wszystkim:

  • przesuszona, ściągnięta skóra
  • przesuszone włosy
  • większa podatność na infekcje układu oddechowego
  • zaognione objawy alergii i astmy
  • nieżyt nosa
  • przesuszone oczy 

Ponadto zbyt suche powietrze w pomieszczeniu wpływa też negatywnie na znajdujące się w nim sprzęty, jak meble czy podłogi. Szczególnie drewno źle reaguje, kurczy się, pojawiają się na nim pęknięcia oraz nieestetyczne szczeliny. 

Nawilżacz powietrza remedium na zbyt suche powietrze

Obecnie na rynku urządzeń AGD można znaleźć nawilżacze powietrza w różnych pułapach cenowych. Niektóre są duże i podłączane do prądu, a inne poręczne i ładowane za pomocą kabla USB. 

Do wyboru są nawilżacze powietrza tradycyjne parowe, wykorzystujące fale ultradźwiękowe oraz ewaporacyjne. Każdy z tych typów działa w trochę inny sposób, ale łączy je ten sam cel, czyli by utrzymać optymalne nawilżenie powietrza. 

Integralną częścią każdego nawilżacza powietrza, gwarantującego efektywną i bezawaryjną pracę, są filtry. Te niewielkie części wymagają regularnego czyszczenia i wymiany. Szeroki wybór filtrów do nawilżaczy powietrza oferują sklepy internetowe, na przykład ten: https://filterbank.pl/pl/c/Filtry-do-nawilzaczy-powietrza/14.

Asortyment został podzielony na poszczególne marki i modele tych urządzeń, dzięki temu zakupy są jeszcze szybsze i wygodniejsze. 

źródło zdjęcia: freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*