7 książek, które mogą Cię zainteresować, jeżeli marzysz o karierze w świecie mody

7 książek, które mogą Cię zainteresować, jeżeli marzysz o karierze w świecie mody
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Kariera w branży fashion śni Ci się po nocach? Sprawdź książki, które na pewno Ci się spodobają i będą dla Ciebie inspiracją do działania!

Sięgnij po książki o modzie i zainspiruj się!

Książki o modzie to bogactwo wiedzy i inspiracji. Zdziwisz się, jak nieprawdopodobne mogą być życiorysy osób związanych ze światem fashion! Na kartach książek możesz znaleźć historie, które sprawią, że od razu zechcesz działać. Marzysz, aby postawić pierwsze kroki na wybiegu czy przy projektowaniu strojów? Oto 7 książek, które bez wątpienia muszą znaleźć się w Twojej domowej biblioteczce. 

„Historia mody”, Marnie Fogg, Valerie Steele

Od tej wydawniczej propozycji warto zacząć! „Historia mody” to prawdziwe kompendium wiedzy o świecie fashion. Ta fascynująca książka to prawdziwe must-read dla każdej osoby, która chciałaby zgłębić tajniki mody i poznać ciekawostki, a przede wszystkim lepiej zrozumieć ten świat. Kochasz piękne stroje i chcesz wiedzieć jak najwięcej? Nie możesz się obyć bez tego tytułu. Odpowiedzialny za nią zespół ekspertów stanął na wysokości zadania – przekonaj się o tym.

„Historia mody”, Irma Kozina

I znów polecamy „Historię mody”, tym razem spod pióra Irmy Kozickiej! Autorka proponuje nowe, świeże spojrzenie na świat trendów. Analizuje je, ale nie stroni także od ukazywania społecznych kontekstów. Jeżeli interesuje Cię ewolucja poszczególnych części garderoby, książka Irmy Kozickiej to propozycja dla Ciebie. „Historia mody” to jednocześnie album, który zawiera około 700 ilustracji. To czytelnicza propozycja zarówno dla osób ze sporą modową wiedzą, jak i tych, które dopiero stawiają pierwsze kroki w tym świecie!

„Kobiety, które wstrząsnęły światem mody”, Bertrand Meyer-Stabley

Poznaj kobiety, bez których świat mody na pewno nie byłby takim, jakim jest. Te wyjątkowe, silne osobowości miały duży wpływ na całe pokolenia i do dziś stanowią inspirację. Wśród nich znajdziesz m.in. Coco Chanel, Vivienne Westwood czy Ninę Ricci. Wyznaczały trendy i przecierały szlaki, którymi chodzimy dziś my i wszystkie trendsetterki. Jakie są ich życiorysy? Jak wiele im zawdzięczamy? Zdecydowanie warto sięgnąć po tę książkę i przekonać się o tym. 

„100 idei, które zmieniły modę”, Harriet Worsley

Masz wiele pytań i mnóstwo kwestii ze świata mody budzi Twoje zainteresowanie? Oto książka dla Ciebie. „100 idei, które zmieniły modę” to odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania. Autorka w przemyślany sposób przygotowała treści, które zainteresują każdego! Chcesz wiedzieć, jakie innowacje i wynalazki sprawiły, że przemysł modowy się rozwinął? Wygląda na to, że jest to książka dla Ciebie.

„Luksus. Dlaczego stracił blask”, Dana Thomas

Czym tak naprawdę jest luksus? Książka Dany Thomas stanowi szczere, bezkompromisowe spojrzenie za kulisy przemysłu modowego, przede wszystkim luksusowych marek. Fenomen luksusu jest niepodważalny, ale czy zastanawiałaś się kiedyś nad tym, o co w tym wszystkim właściwie chodzi? Autorka tej książki to zrobiła i dzieli się swoją wiedzą z czytelnikami.

„Modni. Od Arkadiusa do Zienia”, Karolina Sulej

Jeżeli interesuje Cię moda, to na pewno warto, żebyś poznała kulisy polskiego świata fashion. Karolina Sulej pisze o projektantach, którzy chcieli ubierać Polskę. Jak zaczęła się moda w demokratycznej Polsce, a jak wygląda ona dzisiaj? Poznaj życiorysy i sposoby pracy projektantów mody, a lepiej zrozumiesz kulisy rodzimego świata fashion. 

„Anna Wintour. Zawsze w pierwszym rzędzie”, Jerry Openheimer

Tej czytelniczej propozycji nie może ominąć żadna pasjonatka mody. Na pewno słyszałaś o Annie Wintour – i to nie jeden raz! Autor szczegółowo opisuje drogę na szczyt redaktorki naczelnej amerykańskiej edycji „Vogue’a”. Choć skrywa ona sporo sekretów, w tej książce zostaną one odkryte! Owiana tajemnicą Anna Wintour to postać nietuzinkowa. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*