Pierwsi blogerzy modowi. Co się teraz z nimi dzieje?

Pierwsi blogerzy modowi. Co się teraz z nimi dzieje?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Pierwsze blogi o tematyce modowej powstawały już ponad dekadę temu. Niektórzy blogerzy swoje pasje i zainteresowanie modą przekuli w ogromne biznesy, dzięki którym zyskali ogromne fortuny. 

Również w Polsce wiele dziewczyn, które zaczynały od blogosfery, dziś może pochwalić się statusem pierwszoligowych celebrytek.

Prowadzenie bloga dla wielu osób związane jest z pasją i mało kto kiedyś wyobrażał sobie, że internetowy pamiętnik może być opłacalnym źródłem finansowym. Okazało się, że reklamodawcy bardzo chętnie współpracują z osobami, które dbają o nienaganny wygląd swojego bloga. 

Z czasem blogerzy swoją działalność w sieci przekształcili w prężnie działające biznesy, a ich nazwiska stały się rozpoznawalnymi markami. Aktualnie coraz więcej internautów skupia się na prowadzeniu swoich social mediów, co również może być bardzo intratnym zajęciem. Poznaj historię sukcesu niewątpliwych faworytów, którzy mogą pochwalić się tytułem pierwszych blogerów modowych o międzynarodowej rozpoznawalności. 

Twórcy, którzy osiągnęli sukces dzięki prowadzeniu bloga o modzie

1. Bryan Boy 

Bryan Boy to bloger modowy pochodzący z Filipin, który zaczął pisać swój blog w wieku 24 lat. Pierwsze wpisy publikował w sieci mieszkając w rodzinnym Manili. Jednak dość szybko został zauważony i doceniony, w 2007 roku otrzymał Philippine Blog Award za najlepszy blog poświęcony modzie i lifestylowi.

Jego kariera rozgrywała się również poza siecią, gdyż dołączył do ekipy America’s Next Top Model oraz brał udział w wielu kampaniach high fashion. Dziś obserwuje go na Instagramie blisko pół miliona fanów. Współpracuje on również z domem mody Marc Jacobs. 

2. Chiara Ferragni

Chiara Ferragini to Włoszka, która przez lata zajmowała pierwsze miejsca w rankingach najbardziej wpływowych blogerek modowych. Jej blog The Blonde Salad powstał w 2009 roku, gdzie można było przez lata podziwiać wspaniały gust i stylizacje Chiary. 

Od tego czasu dziewczyna zyskała status międzynarodowej gwiazdy i dziś jest prawdziwą bizneswoman. Ferragni ma również swoją markę modową, w której projektuje ubrania, buty oraz stylowe akcesoria. Aktualnie skupia się na życiu rodzinnym, bo jest mamą dwójki dzieci oraz żoną znanego włoskiego rapera Fedeza.

3. Susie Lau

Kolejna blogerka, która dziś jest ekspertem w temacie mody, to Susie Lau. Jej blog Style Bubble przez lata cieszył się ogromną popularnością, a jego twórczyni dał mnóstwo możliwości do dalszego rozwoju. Aktualnie Susie Lau jest niezależną dziennikarką, której wpisy i artykuły cieszą się dużym uznaniem. Pisze między innymi do brytyjskiego pisma The Guardian.

Zobacz też: Caro Daur – Niemka, która podbiła Tik Toka.

4. Aimee Song

Aimee Song to niewątpliwie jedna z najbardziej aktywnych blogerek w sieci, która zaczęła pisać bloga w 2008 roku. Amerykanka dziś jest projektantką mody, a jej strona wciąż tętni życiem. Poza tym możemy oglądać ją na platformie YouTube, gdzie ma swój kanał. 

Na Instagramie śledzi ją już prawie 6 milionów fanów. Aimee jest twórczynią linii biżuterii Song of Style oraz kolekcji odzieży Two Songs. Ponadto wydała dwie książki o poszukiwaniu stylu oraz prowadzeniu swoich social mediów.

Photo by Jacopo Raule/Getty Images

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*