Bąbelkowy warkocz – tegoroczny hit sezonu!

Bąbelkowy warkocz – tegoroczny hit sezonu!
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Warkocze cieszą się niesłabnąca popularnością od kilku sezonów. Dobierane, bokserskie czy z kolorowymi dopinkami wciąż budzą zachwyt i są jednymi z najchętniej wykonywanymi stylizacjami. W tym sezonie pojawi się nowość, która nieco odświeży wiosenne fryzury. Mowa tu oczywiście o bąbelkowym warkoczu!

Bąbelkowy warkocz nazywany jest również oszukanym. Dlaczego? Ponieważ nie zaplata się włosów jak tradycyjny warkocz, a jedynie przekłada w określony sposób. Nie oznacza to jednak, że fryzura będzie nudna czy pozbawiona charakteru. Dzięki tej technice włosy nabierają nieziemskiej objętości! Wszystko to za sprawą tworzących się „bąbelków”, które dodatkowo możesz poszerzać wedle uznania.

Oszukany warkocz to świetny wybór zarówno na imprezę, jak i na wyjście na miasto. Fryzura jest na tyle uniwersalna, prosta i szybka w wykonaniu, że sprawdzi się również na co dzień do szkoły czy pracy. Co więcej, możesz ją wykonać za każdym razem nieco inaczej. Może być tworzona na wprost, jak klasyczny warkocz, z boku lub możesz stworzyć dwa bąbelkowe warkocze. Ponadto. Możesz zaplatać ją w taki sposób jak opiszemy poniżej lub jeszcze bardziej uprościć i wykonać kucyka, na którego założysz gumeczki i zrobisz charakterystyczne bąbelki. Fryzura jest lekka, dziewczęca i będzie stanowiła idealne uzupełnienie letnich stylizacji.

Jak wykonać bąbelkowego warkocza?

Zrób na czubku głowy dwie kiteczki, tak aby były w jednej linii. Następnie z pierwszej wyodrębnij dwa pasma włosów i przełóż pod drugim kucykiem. A włosy z drugiej kitki przełóż na przód i zepnij przy pomocy spinki. Następnie do dwóch pasm dobierz odrobinę włosów z boku i stwórz nowego kucyka. Ten sam krok wykonaj z drugą kitką.

Zdjęcie główne: Maria Orlova/ pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*