Depilacja laserowa – i problem z odrastającymi włosami z głowy!

Depilacja laserowa – i problem z odrastającymi włosami z głowy!
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Depilacja laserowa to zabieg, który potrafi bezpośrednio wpłynąć na funkcjonowanie człowieka. Poprawia jego komfort, wygodę i pewność siebie sprawiając, że życie nabiera nowych kolorów. Niektóre osoby borykają się z problemem gęsto odrastających włosów, które muszą cały czas depilować tradycyjnymi metodami takimi jak żyletki, wosk czy nawet wykorzystując pęsety. Dzięki depilacji laserowej wszystkie te narzędzia mogą zostać bezpowrotnie zamknięte w szufladzie. 

Dlaczego depilacja laserowa jest permanentna?

Depilacja laserowa jest zabiegiem permanentnym i jest to cecha jak najbardziej do pochwały. Jest to cel wielu kobiet, ale również mężczyzn, które chcą w końcu odetchnąć i móc swobodnie żyć bez konieczności ciągłego depilowania swojego ciała. Niestety niektóre osoby muszą robić to niezwykle często, dlatego nie ma co się dziwić, że jest to dla nich utrapieniem. 

Depilacja laserowa działa w sposób permanentny dzięki uszkadzaniu cebulek włosowych w sposób bezpowrotny. Zniszczenie ich w odpowiedniej fazie rozwoju sprawia, że nie mają jak się odbudować przez co produkcja nowych włosów zostaje zahamowana. Taką fazą rozwoju jest faza wzrostu i to właśnie ona jest celem lasera depilacyjnego. Niestety nie tak łatwo na nią natrafić, a obecnie nie wykonuje się badań, które umożliwiłyby określenie w której fazie rozwoju cebulka znajduje się aktualnie. Dlatego aby mieć pewność, że w końcu skóra zostanie naświetlona w odpowiednim momencie zabieg powtarza się co około miesiąc przez okres od 3 do 9 zabiegów. Kiedy cebulka włosowa zostanie zniszczona w innej fazie może ona przejść w stan uśpienia i za jakiś czas wznowić swoje działanie znów produkując nowe włosy – dlatego decydując się na depilacje, warto wybrać cały pakiet sesji. 

Depilacja laserowa Katowice

Po uzyskaniu większej informacji można stwierdzić, że warto mieć bazową wiedzę aby przystąpić do zabiegu jakim jest depilacja laserowa. Katowice są stolicą województwa śląskiego, w którym znajduje się wiele cenionych salonów wykonujących tego typu usługi. Mieszkając w tym mieście, warto przeanalizować ofertę sieci depilacja.pl. Szczegóły dostępne są na https://depilacja.pl/salony/depilacja-laserowa-katowice/.

Fot.: cottonbro studio/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*