Jak zadbać o cerę dzień po imprezie?

Jak zadbać o cerę dzień po imprezie?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Skóra dzień po imprezie – odwodniona, z zaczerwienieniami, podrażnieniami. Co tu kryć, po alkoholu Twoja cera nie prezentuje się najlepiej. Jak doprowadzić ją do porządku? Sprawdź to!

Twoja skóra nie lubi imprez!

Rozumiemy, że lubisz się bawić i czasami trudno jest odmówić, gdy na horyzoncie jest pyszny drink, a nawet kilka. Wiemy jednak, kto na pewno nie lubi imprez – Twoja skóra! Zakrapiana alkoholem zabawa to dla niej nic przyjemnego, co widać doskonale po jej wyglądzie następnego poranka. Budzisz się po imprezie i z bólem patrzysz w lustro? Twoja cera jest odwodniona i generalnie nie prezentuje się atrakcyjnie? Sprawdź nasze porady i dowiedz się, jak temu zaradzić.

Zapobiegaj!

Bez wątpienia po imprezie Twoja skóra wymaga regeneracji. Jak się okazuje, warto pomyśleć o tym wcześniej, już podczas zabawy, zamiast martwić się swoim wyglądem następnego dnia. Jest kilka zasad, którymi warto się kierować. 

Przede wszystkim podczas zabawy sięgaj po wodę. Niektóre osoby wyznają zasadę, że każdemu kieliszkowi alkoholu powinna towarzyszyć konkretna ilość wody i z tym się zgadzamy. Pilnuj się, a Twoja skóra następnego dnia być może będzie w lepszym stanie. Nawadnianie podczas imprezy – to działa!

Demakijaż to podstawa

Niestety, pod wpływem alkoholu lub zmęczenia, albo jednego i drugiego, po imprezie często zapominamy o starannym demakijażu. To błąd, przez który Twoja skóra nie będzie dobrze wyglądać. Warto więc zatroszczyć się o ten zabieg pielęgnacyjny i po powrocie do domu porządnie zmyć makijaż. 

Możesz przygotować sobie waciki i kosmetyki do demakijażu przed wyjściem z domu, żebyś miała je pod ręką, gdy wrócisz. Spanie w makijażu to prawdziwe przestępstwo wobec naszej skóry – w każdym wieku. To nie służy nawet nastolatkom! Obciążająca skórę warstwa kosmetyków nie może pozostać niezmyta.

Rano zadbaj o krążenie

Po wstaniu rano z łóżka, warto zadbać o krążenie – możesz samodzielnie wykonać masaż, na przykład z użyciem żelu aloesowego. Świetnie sprawdzi się także wcześniej schłodzony w lodówce wałek jadeitowy. Oprócz tego pamiętaj o nawadnianiu – butelka wody to pierwsze, po co powinnaś sięgnąć po przebudzeniu się dzień po imprezie.

Worki pod oczami – pozbądź się ich!

Dużym problemem dzień po imprezie są worki pod oczami. Jak się ich pozbyć? Niektórzy polecają przyłożenie na te okolice torebek po herbacie rumiankowej lub kostek lodu. Na szczęście w drogeriach można kupić także chłodzące płatki hydrożelowe i z całą pewnością warto pomyśleć o takim właśnie rozwiązaniu.

Maska nawilżająca to dobry pomysł

Podczas poranka po imprezie najważniejsze jest nawilżenie, o które zadbałaś już, pijąc duże ilości wody. Może pomyślisz również o zastosowaniu maseczki nawilżającej? Dzięki temu będziesz miała relaksujący poranek, a przy okazji zadbasz o skórę. Na koniec – krem nawilżający! Tak naprawdę to właśnie nawodnienie i nawilżenie są najistotniejsze i powinny stanowić podstawę pielęgnacji dzień po imprezie. Pamiętaj o tym, a następnym razem – zapobiegaj!

Zdjęcie główne: Yan Krukov/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*