Jak dobrać garnitur ślubny do sukni? Oto praktyczny poradnik!

Jak dobrać garnitur ślubny do sukni? Oto praktyczny poradnik!
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Ślub, wesele… piękny to czas. Zwłaszcza dla pary młodej. Nie powinno więc dziwić nikogo, że nowożeńcy chcą, by wszystko pasowało do siebie jak ulał. Dotyczy to także odzieży i z tym, jak się okazuje, nie wszyscy radzą sobie dobrze. Jak kupić garnitur ślubny, żeby idealnie pasował do sukni? Na co zwrócić szczególną uwagę? W naszym poradniku znajdą Państwo odpowiedź!

Klasyczne garnitury ślubne

Jeśli chodzi o garnitury męskie na ślub, większość panów preferuje klasyczny styl. Ma to sens… o ile suknia ślubna również będzie klasyczna. Jeśli jednak będzie odbiegać od utartych norm, i garnitur dla pana młodego powinien do tego nawiązać. Niemniej taka sytuacja nie zdarza się bardzo często. Moda ślubna w Polsce jest mocno zakorzeniona w klasycznych wzorcach, z których pełnymi garściami czerpią nowocześni projektanci sukien. Czy to znaczy, że panom łatwiej dobrać coś dla siebie? Niekoniecznie.

Nawet typowy krój w kompozycji z białą koszulą i muchą wymaga uwagi. Jedną z najważniejszych spraw jest kolor. Choć suknie w przeważającej ilości pozostają śnieżno białe, w obecnych czasach nie brakuje innych odcieni. Delikatny róż, czy bardzo stonowana żółć to nic nadzwyczajnego. Podobnie można powiedzieć o kompletach, w których główny element pozostaje biały jak róża, podczas gdy bolerko na przykład może wpadać w błękit pasujący do oczu panny młodej. W takiej sytuacji sprawdzi się granatowy garnitur ślubny. Mucha zaś powinna mieć barwę zbliżoną do bolerka. Dotyczy to również poszetki, rzecz jasna, jak i ewentualnej kamizelki.

Gdy zaś przyszła małżonka zdecyduje się na suknię écru, świetnym rozwiązaniem dla pana młodego będzie stanięcie przed ołtarzem w klasycznie czarnym garniturze. Coś à la James Bond, powiedzmy, czyli ostro skrojony fason z minimalną ilością dodatków. Koszula: biała. W połączeniu z odcieniami écru powstanie wyrazista kompozycja, która sprawdzi się tym bardziej, jeśli pan młody będzie ciemnym blondynem, a panna młoda brunetką. Oczywiście nie sugerujemy farbowania włosów specjalnie w tym celu. I bez tego zbudowanie kontrastu czerni garnituru z ciepłymi kolorami sukni okaże się sukcesem w klasycznym wydaniu. Warto zauważyć, że taki garnitur na wesele będzie służył przy wielu innych okazjach.

Modny garnitur ślubny w kratę

W przypadku garnituru ślubnego ostatnimi czasy bardzo modne są rozwiązania w kratę. Co więcej, na salony wróciły także odcienie brązu! Przez lata nie cieszyły się zbyt dużą popularnością, aczkolwiek teraz rzecz wygląda już nieco inaczej. Takie garnitury ślubne z suknią écru mogą wypaść znacznie lepiej niż mocna czerń. Brąz w kratę stanie się doskonałym wyborem w tym przypadku, zwłaszcza gdy będzie miała miejsce ceremonia oraz zabawa weselna w stylu rustykalnym. Dziś na takie aranżacje decyduje się dość sporo par, więc jeśli suknia do tego nawiąże, garnitur ślubny nie powinien być w tyle. Liczy się harmonia i wyważone poczucie estetyki. To tym się trzeba kierować podczas kupna garnituru.

Męski garnitur na ślub… bez dodatków?

A właśnie – harmonia. Dobierając męskie garnitury ślubne, trzeba zadbać o każdy detal. Dodatki, jak wspomniana wcześniej poszetka i kamizelka, czy buty do garnituru muszą stanowić zgraną kompozycję. Nawet jeśli ma ich być minimum, dodatki do garniturów ślubnych są bardzo ważne. Kamizelka w kratę może znakomicie pasować do sukni écru, jeżeli pan młody nie chce rezygnować z czerni. Wówczas należy jeszcze zadbać o odpowiedni krawat lub muchę. Buty zaś powinny zostać czarne.

Zdjęcie: materiał Klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*