Jak dopasować czerwoną szminkę do typu urody?

Jak dopasować czerwoną szminkę do typu urody?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Czerwona szminka to kosmetyk, który powinien zagościć w kosmetyczce każdej kobiety. To kolor ponadczasowy – kobiecy, elegancki, stylowy i seksowny. Często jednak mamy problem z doborem odpowiedniego odcienia, który będzie doskonale komponował się z naszą urodą. W końcu czerwień niejedno ma imię. Dziś podpowiadamy, jak wybrać pomadkę w tym wyjątkowym kolorze, by była idealnie do nas dopasowana.

Czerwona szminka a typ urody

Istnieje wiele podziałów urody na typy. Najpopularniejszy z nich dzieli się na typ ciepły i chłodny. Według niego kosmetyki kolorowe powinniśmy dobierać według odcienia naszej karnacji. Jak to wygląda w praktyce?

Jak dopasować czerwoną szminkę do chłodnej karnacji?

Osoby o chłodnym typie urody powinny sięgać po szminki w kolorach wina, jagody, maliny, śliwki oraz brudnego różu. W ten sposób blady odcień cery zostanie gustownie ożywiony. Sprawdzi się również kolor klasycznej czerwieni, jednak należy uważać, by nie miał on pomarańczowych tonów. Jeżeli masz chłodny typ urody, wybieraj czerwone pomadki z niebieskimi tonami.

Jak dopasować czerwoną szminkę do ciepłej karnacji?

Osoby, których cera ma ciepły, lekko oliwkowy odcień, powinny postawić na kolor klasycznej czerwieni, bez domieszki różu i fioletu. Mile widziane są wszelkie pomarańczowe, beżowe i brązowe podtony. Aby pomadka prezentowała się naprawdę dobrze, powinna być o 2 tony ciemniejsza od cery – wtedy doskonale kontrastuje z kolorem cery i uwydatnia kształt ust.

Czerwona szminka a kolor włosów

Aby czerwona szminka była do nas jak najlepiej dopasowana, dobrze, gdy koresponduje również z kolorem włosów. Osoby o czarnych włosach powinny wybierać pomadki w odcieniu ceglastej czerwieni, a nawet lekko pomarańczowym lub czekoladowym. Jeżeli nie masz idealnie białych zębów, warto sięgnąć po szminkę z delikatnym fioletowym podtonem, który zapewni optyczne wybielenie.

Blondynki natomiast doskonale będą prezentować się w chłodnej czerwieni, o lekkich niebieskich tonach. Kolor ten będzie idealnie współgrał ze świetlistą cerą. Idealne sprawdzą się również szminki w odcieniach fuksji, truskawki oraz różu.

Jeżeli masz rude włosy, koniecznie sięgnij po wyrazistą czerwień – wszystkie ceglaste, pomarańczowe, malinowe i koralowe odcienie są dla Ciebie stworzone! Dobrze będziesz prezentować się również w purpurze, która będzie idealnie kontrastować z Twoimi ognistymi włosami.

Nie da się ukryć, że najmniej problemów z dobraniem odpowiedniej czerwonej szminki mają szatynki. Najlepiej prezentują się one w chłodnych odcieniach, ale równie dobrze wyglądają w klasycznych odcieniach o pomarańczowych tonach.

Czerwona szminka a kolor oczu

Przy wyborze czerwonej szminki warto również wziąć pod uwagę kolor oczu. Odpowiedni kolor pomadki może wybielić nasze białka i uwydatnić spojrzenie. Czasem, dobrze dobrany makijaż ust jest w stanie odwrócić uwagę od kurzych łapek i zmarszczek mimicznych.

Niebieskie oczy dobrze komponują się z ustami w kolorze wiśni, różu, maliny oraz innymi chłodnymi odcieniami. Zielonookie osoby z pełnym przekonaniem powinny sięgnąć po rdzawe odcienie czerwieni, lekko wpadające w pomarańcz. Ciemniejsza oczy doskonale będą wyglądać w nasyconych odcieniach: ognistej czerwieni, bordo lub fiolecie.

Czerwona szminka to kosmetyk ponadczasowy. Warto więc wiedzieć, jak odpowiednio dopasować ją do naszej urody.

Zdj. główne: Nada Gamal/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*