Jak skutecznie zakryć niedoskonałości skóry korektorem?

Jak skutecznie zakryć niedoskonałości skóry korektorem?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każda kobieta wie, w jakim stopniu drobny wyprysk czy sińce pod oczami po źle przespanej nocy potrafią zepsuć dzień. Długie godziny w pracy lub na uczelni spędzasz wtedy z jedną myślą „Wyglądam dziś źle!”. Na szczęście istnieje proste rozwiązanie tego problemu, a jest nim korektor do twarzy!

Sposób na promienny wygląd

Ten niepozornie prezentujący się kosmetyk potrafi zdziałać cuda! Jeśli nałożysz na podkład lub krem BB korektor w jaśniejszym od nich odcieniu, zamaskujesz mankamenty cery. Na wypryski zaaplikuj go punktowo i przypudruj. Podobnie postępuj z naczynkami, chyba że masz ich więcej, wtedy powinnaś rozsmarować go na całej ich powierzchni. Zaaplikowany pod oczy pozwoli zakryć sińce lub worki.

Modelowanie twarzy

Dzięki korektorowi nie tylko pozbędziesz się niedoskonałości, lecz nadasz twarzy piękny kształt. Przez obrysowanie górnego konturu ust i zaaplikowanie korektora poniżej załamań ich kącików optycznie powiększysz i uniesiesz wargi. Wymodelujesz też twarz, jeżeli nałożysz go w miejscach, które powinny zostać uwydatnione, jak czoło, grzbiet nosa, kości policzkowe.

Zdj. główne: Jessica Johnston/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*