Chcesz mieć piękne włosy? Unikaj tych błędów podczas mycia!

Chcesz mieć piękne włosy? Unikaj tych błędów podczas mycia!
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Zdrowe, lśniące i mocne włosy to marzenie każdej kobiety. A czy wiesz, że kluczem do ich idealnego stanu jest ich odpowiednie mycie? Tak, a my nie przywiązujemy do tego zbyt dużej wagi. Chcesz mieć piękne włosy? Unikaj tych błędów podczas mycia!

Nasze włosy podczas kontaktu z wodą i różnymi detergentami ulegają uszkodzeniom. Sprawdź, jakich błędów unikać podczas mycia włosów. 

Nie myj włosów na długości! 

W myciu głowy chodzi przede wszystkim o oczyszczenie skalpu i pasm u samej nasady, ponieważ to tam zbiera się nadmiar łoju, który sprawia, że nasze włosy się przetłuszczają i wyglądają nieestetycznie. Większość osób myje włosy na całej długości, a tam wcale nie wymagają one specjalnego szorowania szamponem. Podczas mycia najlepiej skupić się tylko na rozprowadzeniu szamponu na głowie, żeby dokładnie zmyć łój i resztki kosmetyków do pielęgnacji włosów. Nie trzeba rozkładać piany na długość włosów, ani wcierać w nie szamponu, bo zawarte w produkcie składniki mogą je tylko wysuszyć. Pamiętajmy, że niewielkie zanieczyszczenia na długości włosów, takie jak chociażby lakier, usunie w trakcie spłukiwania piana spływająca po włosach. Na co dzień warto też używać delikatnych szamponów, które nie zawierają silnych detergentów.

Nie stosujesz odżywki, a to błąd 

Jeśli chcemy mieć zdrowe, nawilżone i lśniące włosy, to nie możemy zapominać o nakładaniu odżywki, którą powinno aplikować się po każdym myciu. Większość osób wykręca się brakiem czasu, a to wcale nie jest czasochłonny rytuał.  Nałożenie maski, odczekanie kilku minut i spłukanie naprawdę nie zajmuje wiele czasu. W przypadku włosów suchych i zniszczonych wybieraj odżywki i maski z dużą zawartością olejów i maseł, które lekko dociążą spuszone pasma. Sprawią, że matowe włosy nabiorą zdrowego połysku i pomogą odbudować zniszczoną otoczkę tłuszczową wokół włókien włosów.

Nie rozcieńczasz szamponu! A warto to robić

Szampon jest żelową zawiesiną, która bardzo mocno się pieni. Nakładanie kosmetyku bezpośrednio na włosy i skórę głowy, może niestety działać zbyt silnie, dlatego lepiej wcześniej wymieszać produkt z wodą. Taka metoda jest nazywana „kubeczkową” i od lat stosują i polecają ją najbardziej znane osoby, które prowadzą m.in. blogi dotyczące pielęgnacji włosów. Na czym dokładnie polega ta metoda? Na rozcieńczeniu szamponu w małym kubeczku lub misce, wymieszaniu i nałożenie na głowę tak powstałej piany. Dzięki tej sprytnej metodzie nasze włosy będą mniej narażone na przesuszenie.

Nie myj skóry głowy okrężnymi ruchami

Kolejny błąd, który większość osób popełnia podczas mycia włosów, to wykonywanie okrężnych ruchów w trakcie tej czynności. Ma to istotne znaczenie dla kondycji włosów, szczególnie gdy mają skłonność do plątania się czy łamania. Sposób mycia głowy jest ważny! Nie powinno się masować jej ruchami okrężnymi, ponieważ wtedy włosy się plączą i po osuszeniu trudniej je rozczesać. Jaka jest najlepsza metoda mycia? To delikatne masowanie głowy opuszkami palców w linii prostej. Powinniśmy unikać wbijania paznokci w skórę, bo w ten sposób osłabiamy cebulki.                                           

Jak dobrze myć włosy?

Namocz dokładnie włosy i pamiętaj, że szampon potrzebuje dużej ilości wody, by mógł się zapienić i odpowiednio rozprowadzić. Nie używaj dużej ilości szamponu! Po pierwszym umyciu spłucz włosy i umyj je drugi raz. Następnie osusz i na kilka minut nałóż odżywkę, po czym ją spłucz. Masuj delikatnie skórę głowy, nie wbijając w nią paznokci! Nie myj włosów po całej długość, najważniejsze są przy skórze i na końcówkach.

Źródło: pexels.com/Yan Krukov

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*