Metoda OMO na zniszczone włosy to wszystko, co powinnaś wiedzieć

Metoda OMO na zniszczone włosy to wszystko, co powinnaś wiedzieć
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Metoda OMO jest nieco bardziej czasochłonna niż tradycyjne mycie włosów, aczkolwiek uzyskany efekt jest tego wart. Sposób ten jest przeznaczony dla posiadaczek suchych, zniszczonych i farbowanych włosów. Jeśli więc szukasz metody, która przywróci Twoim włosom miękkość i blask – wypróbuj OMO.

Metoda OMO – co oznacza skrót?

Skrót OMO oznacza kolejno: odżywianie, mycie, odżywianie. W tej metodzie przed nałożeniem szamponu na mokre włosy powinnaś użyć odżywki, a dopiero później umyć włosy z dodatkiem szamponu i nałożyć drugą odżywkę. W ten sposób ochronisz włosy przed negatywnym działaniem poszczególnych składników szamponu. 

Dla kogo dedykowana jest metoda OMO?

Metoda ta polecana jest paniom, które uskarżają się na przesuszone i zniszczone włosy. Sposób ten świetnie się sprawdzi także w przypadku pań o włosach farbowanych, które chcą utrzymać ładny, zdrowy kolor na dłużej. Metoda OMO jest również świetną alternatywą dla kobiet o włosach kręconych, które z natury są nieco bardziej przesuszone. Fryzjerzy i kosmetolodzy rekomendują wybór tej metody także osobom, których włosy są przesuszone na całej długości, a przetłuszczone u nasady. 

Jak myć włosy metodą OMO? – instrukcja krok po kroku 

Poniżej znajdziesz dokładną instrukcję, jak myć włosy tą konkretną metodą, aby efekty były zauważalne i w pełni zadowalające. Poszczególne kroki prezentują się następująco: 

O – Odżywianie

W pierwszej kolejności rozczesz dokładnie włosy, tak aby pozbyć się wszelkich kołtunów powstałych w ciągu dnia. Następnie zwilż włosy, dokładnie tak, jakbyś chciała tradycyjnie umyć je szamponem. Wykorzystaj w tym celu ciepłą wodę, nie za gorącą i nie za zimną. Nałóż odżywkę na całą długość włosów, ale z pominięciem ich nasady. Na tym etapie możesz użyć nawet nieco tańszych preparatów, o łagodnym działaniu. Środki premium i z wyższej półki cenowej pozostaw na krok trzeci. 

M – Mycie

Włosy, niezależnie od tego, czy myjemy je w sposób tradycyjny, czy z wykorzystaniem metody OMO, powinny być myte szamponem rozcieńczonym wodą. W przypadku tego sposobu szamponem umyj wyłącznie włosy u nasady, tak aby oczyścić skórę głowy. Jeżeli Twoje włosy są bardzo przesuszone, końcówki umyj z wykorzystaniem wcześniej nałożonej odżywki. Jeśli zaś włosy przy końcach są w dobrej kondycji, możesz je z powodzeniem umyć, wykorzystując pianę z czubka głowy. Dopilnuj, aby używany przez Ciebie szampon miał skład wysokiej jakości, oparty na naturalnych składnikach, i był wolny od SLS-ów, PEG-ów i innych szkodliwych substancji.

O – Odżywianie

Po umyciu włosów dokładnie zmyj szampon ciepłą wodą. Na oczyszczone włosy możesz teraz nałożyć odżywkę, ale tym razem postaw na kosmetyk wysokiej jakości, o silnym działaniu odżywiającym, który będzie pozytywnie oddziaływał na kondycję Twoich włosów. Następnie spłucz kosmyki chłodną wodą, dzięki czemu zamkniesz łuskę włosa. Najlepiej będzie pozostawić włosy do naturalnego wysuszenia, a jeśli nie możesz sobie na to pozwolić, wysusz je zimnym strumieniem powietrza. 

Jakich efektów możesz się spodziewać?

Metoda OMO niesie za sobą wiele korzyści, a jej efekty zauważy każdy, kto poprawnie wykona wszystkie etapy. Najważniejszą zaletą tego rozwiązania są dobrze nawilżone i odżywione włosy, które stają się miękkie i przyjemne w dotyku. Jest to efekt widoczny gołym okiem, doceniany przez wszystkie panie stosujące tę metodę, bowiem włosy od razu znacznie lepiej się układają. Ponadto wszystkie kosmyki będą też wzmocnione i lepiej zabezpieczone przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz przed nadmiernym wysuszaniem przez szampon. W przypadku włosów kręconych metoda OMO nada im nieco mocniejszego skrętu. Co ważne, rezultaty dostrzeżesz już po pierwszym myciu. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*