Kultowe cytaty najważniejszych osobistości świata mody

Kultowe cytaty najważniejszych osobistości świata mody
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Wiele osób ze świata mody zasłynęło nie tylko z ciekawych stylizacji, ale i cytatów. Sprawdźmy, które można już uznać za kultowe!

Pionierzy mody mogą pochwalić się często nie tylko oryginalnymi projektami, stylizacjami i efektownymi garderobami. Wielu z nich powiedziało słowa, które można uznać za inspirujące, ciekawe bądź wręcz przeciwnie – zabawne i nieoczywiste. Zobaczmy, które cytaty przeszły już do historii!

Coco Chanel zdradza, jak trzeba wyglądać każdego dnia!

Coco Chanel jest bez wątpienia pionierką mody, niektórzy uważają nawet, że królową. I coś w tym bez wątpienia jest. Dla wielu stała się wyrocznią, jeśli chodzi o ubiór i obowiązujące trendy. Nie bez powodu stała się inspiracją samego Gianniego Versace! Jakie cytaty są najbardziej znane?

„Zawsze wyglądaj tak, jakbyś miała spotkać miłość swojego życia lub najgorszego wroga” – to bez wątpienie motto, które jest ponadczasowe i zgodnie z którym żyje wiele kobiet. Coco zachęcała, by zawsze wyglądać pięknie i mieć tego świadomość, wówczas każda z pań czuje się pewniej oraz co za tym idzie – wyjątkowo!

Kolejnym znany cytat jej autorstwa brzmi: „Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł. Ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć”. Tymi słowami Chanel mobilizuje kobiety do realizowania swoich marzeń. Sama udowodniła, że można osiągnąć sukces wywodząc się z niezbyt zamożnej rodziny, swego czasu wychowywała się też w sierocińcu. Mimo niezbyt łatwego startu osiągnęła spektakularny sukces.

Giorgio Armani zdradza, na czym polega elegancja

Włoski projektant Giorgio Armani także zasłynął wieloma cytatami, które warto znać. Jeden z nich brzmi: „Elegancja nie polega na tym, by być zauważonym, lecz aby zostać zapamiętanym”. Przypomina, że stylizacja, na którą się decydujemy ma robić takie wrażenie, by później ją wspominano i inspirowano się nią. 

Armani w dniu swoich 86. urodzin powiedział, że „Dzięki pracy wciąż czuje się młody” to dowód na to, że robiąc to, co naprawdę kochamy, czujemy się komfortowo i co za tym idzie – odejmujemy sobie lat. Warto więc dążyć to tego, by pasja stała się naszym zawodem.

Zdaniem Versace „Moda polega na marzeniach”

Donatella Versace także może poszczycić się kilkoma cytatami, które uznaje się w świecie mody za kultowe. Jednym z nich jest na pewno ten: „Moda polega na marzeniach i na tym, aby skłaniać do marzeń innych ludzi”. Projektantka wielokrotnie podkreślała w wywiadach, że mody nie wolno nigdy traktować jako obowiązku. Moda powinna sprawiać radość i inspirować, czyli zgodnie z jej słowami – zachęcać do marzeń i ich realizacji.  

Donatella zasłynęła też kilkoma innymi zdaniami, które pokazują, jakie ma podejście do mody i wszystkiego, co z nią związane:

„Rozmiar nie ma znaczenia. Możesz z dumą nosić swój rozmiar i ubierać się w dowolny sposób.”

„Moda to synonim wolności i osobistej ekspresji. Pokazuje nam, jak możemy żyć, celebruje życie, przyjemność. Liczy się szczerość i to, by projekty pochodziły z serc.”

„Czym jest wygodna moda? Tego stwierdzenia nie ma w słowniku mody. Jeśli chcesz mieć wygodne ubranie, zostań w domu w piżamie.”

Zdj. główne: Tamara Bellis/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*