Łańcuszek srebrny dla panów – jak go odpowiednio wybrać?

Łańcuszek srebrny dla panów – jak go odpowiednio wybrać?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Nie da się ukryć, że panowie coraz częściej interesują się męską biżuterią. Doskonale bowiem zdają sobie oni sprawę z tego, że obecnie nie żyjemy już w rzeczywistości, w której ozdobne i połyskujące dodatki przeznaczone są tylko i wyłącznie dla kobiet. W dzisiejszych czasach mężczyźni mogą i chcą nosić biżuterię i trzeba przyznać, że jest to jeden z bardziej pozytywnych trendów w ostatnich czasach, gdyż znacznie wpłynęło to na rewolucyjne zmiany jakie zaszły w obrębie męskiego stylu. Męska biżuteria jest obecnie doceniana nie tylko przez panów, ale także przez panie, które zgodnie przyznają, że lubią „zawiesić oko” na panach z męskimi naszyjnikami. Popularnością cieszy się przede wszystkim łańcuszek wykonany ze srebra, który na męskiej szyi pięknie połyskuje. Jednak jak można go odpowiednio dobrać?

Długość męskich łańcuszków – jaka jest idealna?

Srebrny łańcuszek męski na przestrzeni lat stał się niekwestionowaną ozdobą każdego eleganta. Jednocześnie, panowie wybierając się do jubilera, mają w głowie wiele pytań i wiele wątpliwości. Oczywiście, nikt z mężczyzn nie jest „biżuteryjnym ekspertem”, więc takie samodzielne zakupy mogą być większym wyzwaniem. W pierwszej kolejności jednak, przy wyborze łańcuszka męskiego, warto zwrócić uwagę na jego długość. Zwykle jest ona podawana w centymetrach i mierzona od ostatniego oczka łańcuszka, aż do jego zapięcia włącznie. Czy więc istnieje idealne długość tego biżuteryjnego dodatku dla panów? Okazuje się, że musi być ona dopasowana do obwodu szyi. Pamiętajmy, że męskie łańcuszki to nie damskie chokery, więc nie powinny one idealnie przylegać do szyi. Najlepiej jakby długość zapiętego łańcuszka zbiegała się w linią obojczyków. Wówczas będzie się on najlepiej prezentował i będzie również odpowiednio wyeksponowany. Panowie raczej nie powinni decydować się na modele krótsze, aczkolwiek nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrali łańcuszki nieco dłuższe. W tym zakresie jednak muszą już ten biżuteryjny gadżet dopasować do swoich potrzeb.

Jaka powinna być grubość męskiego łańcuszka?

Męskie łańcuszki wykonane ze srebra dodają każdemu z panów wyjątkowej klasy i tajemniczości, co zgodnie potwierdzają również panie. Jednak warto zauważyć, że w sklepie jubilerskim panowie zwykle muszą samodzielnie dobrać grubość takiego łańcuszka. Oczywiście przyjęło się, że męskie odpowiedniki damskiej biżuterii powinny być odpowiednio cięższe i masywniejsze. Sprawdzają się więc łańcuszki wykonane z oczek o średniej grubości. Są one odpowiednio widoczne i po prostu wpasują się do męskiego stylu. Niemniej jednak panowie mogą się również zdecydować na modele jednolite, które mogą być nieco szersze. Unikajmy jednak łańcuszków, które mają zbyt masywne oczka, nie kojarzą się one zbyt dobrze.

Czy warto skusić się na zawieszkę?

Łańcuszki męskie nie muszą być nudne i proste! Okazuje się, że panowie również mogą zdecydować się na to, by dobrać do nich estetyczną zawieszkę. Pamiętajmy jednak o tym, że skoro wybieramy srebrny łańcuszek męski, to zawieszka powinna być wykonana z dokładnie tego samego metalu. Dodatkowo, męska zawieszka wcale nie musi być toporna i wyrazista. Może to być delikatny krzyżyk lub gwiazda, która równie skutecznie przykuje wzrok. Warto stawiać na uniwersalne modele zawieszek, które dopasują się swoimi gabarytami do rozmiarów łańcuszka. Wówczas całość stworzy estetyczną i maksymalnie wyjątkową kompozycję, która z pewnością nie umknie uwadze damskiej części naszego społeczeństwa. Panowie z takiego wyboru będą zadowoleni!

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*