Suche, łamliwe, puszące i trudne w stylizacji? Jeśli takie są twoje włosy mamy na to sposób!

Suche, łamliwe, puszące i trudne w stylizacji? Jeśli takie są twoje włosy mamy na to sposób!
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Włosy zimą są wystawiane na niekorzystne czynniki atmosferyczne takie jak deszcz, śnieg czy mróz. Co więcej, jeśli nie zapewniasz im właściwej pielęgnacji i zabezpieczenia te mogą się nieustannie puszyć, łamać i być niepodatne na stylizacje. Jak zatem zregenerować swoje włosy po zimie?

1. Skóra głowy – czy właściwie o nią dbasz?

Mylnym przekonaniem jest, że sam szampon wystarczy, żeby dobrze umyć skórę głowy. Co więcej, stosowanie zbyt często produktów z mocnymi detergentami takimi jak SLS może dodatkowo nadmiernie przesuszać skórę głowy, powodować swąd oraz łupież. Ponadto mogą również przesuszać włosy. Dlatego zamień mocny szampon na delikatniejszy. Ten ostatni stosuj na co dzień, a mocniejszy – raz na jakiś czas. Co więcej, koniecznie wprowadź do swojej pielęgnacji peelingi i olejki przeznaczone do skóry głowy jak np. musztardowy. Dlaczego?

Peeling dokładnie doczyści skórę głowy, usunie martwy naskórek, a także poprawi krążenie i dotleni cebulki włosa. Dodanie natomiast olejku odżywi i zregeneruje cebulki, dzięki czemu włosy wyrosną zdrowsze, silniejsze i pełne naturalnego blasku.

2. Czy po umyciu włosów długo chodzisz w turbanie na głowie?

Umyłaś włosy, a później godzinę siedziałaś w turbanie? A może pocierasz ręcznikiem włosy, żeby dobrze je dosuszyć? To częste błędy. Pierwszy powoduje, że skóra głowy się dusi, poci i tworzy się środowisko przyjazne rozwojowi bakterii. Pocieranie włosów ręcznikiem natomiast je uszkadza. Te, zwłaszcza wilgotne, są podatne na uszkodzenia mechaniczne. Efekt? Puszenie, łamanie i elektryzowanie. Dlatego zamień ręcznik na delikatną koszulkę bawełnianą, a po umyciu włosów jedynie odsączaj nadmiar wody.

3. Metoda OMO – pomocna w walce o piękne i zadbane włosy!

Odżywka, mycie, odżywka, czyli OMO to metoda zyskująca na popularności. Ten sposób mycia poleca każda włosomaniaczka. Co więcej, dzięki niej szybko zauważysz pierwsze efekty! Jak ją zastosować w praktyce?

Zwilżasz włosy wodą, delikatnie odsączasz jej nadmiar, a następnie nałóż odżywkę na całą długość włosów i wczesujesz ją w strukturę włosa. Kolejnym krokiem jest umycie skóry głowy delikatnym szamponem. Po wykonaniu tej czynności wszystko zmyj wodą. Ostatnim krokiem jest nałożenie kolejnej odżywki i potrzymanie jej na włosach około 15 min. Po tym czasie spłukujesz produkt z włosów i odsączasz nadmiar wody przy pomocy bawełnianej koszulki. Gotowe!

4. Równowaga PEH

Proteiny, Emolienty i Humektanty, w skrócie PEH. Polega na tym, aby w codziennej pielęgnacji utrzymać ich równowagę, bowiem dzięki temu twoje włosy będą odpowiednio nawilżone, zregenerowane i będą prezentowały się zjawiskowo. Jednak pamiętaj, że żadnego ze składników nie powinno być za dużo! A jak sprawdzić jaka jest twoja równowaga PEH? Każde włosy są inne i najlepiej sprawdzi się metoda prób i błędów. Podczas mycia metodą OMO wykonuj różne kombinacje i stosuj raz PE, EH czy PH.

Poniżej znajdziesz filmik, który szerzej wyjaśni czym jest równowaga PEH oraz jak ją zastosować w praktyce:

5. Zabezpieczaj końcówki!

Nie zapominaj także o końcówkach. Te powinno się po każdym myciu zabezpieczać przy pomocy olejków lub jedwabiu w płynie. Dzięki temu zapobiegniesz ich rozdwajaniu i łamaniu.

Zdjęcie główne: Pixabay/ pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*