Pielęgnacja włosów kręconych – jak wzmocnić skręt?

Pielęgnacja włosów kręconych – jak wzmocnić skręt?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Włosy kręcone wymagają od nas wielu dodatkowych zabiegów, aby ich skręt oraz nawilżenie było odpowiednie. Istnieją  domowe sposoby, które sprawią, że nasze włosy będą posiadały piękny skręt i nie będą się puszyły. Sprawdźmy, jak zadbać o włosy kręcone.

Jak dbać o kręcone włosy?

Pielęgnacja włosów kręconych nie musi być uciążliwa. Ważne, by do ich pielęgnacji używać odpowiednich preparatów, które nie będą obciążały włosów. Muszą one posiadać dość dużo emolientów, które skutecznie wspomagają  nawilżenie włosów. Nie warto oszczędzać na szamponach, ponieważ ich nieco tańsze odpowiedniki mogą mieć SLS czy parabeny, które dodatkowo je obciążają. Dobrym wyborem będą naturalne szampony i mydła do włosów. Podczas mycia warto przeczesywać włosy palcami oraz lekko je ugniatać. Odpowiednie suszenie również sprawi, że włosy będą miały estetyczny skręt.

Dobrą metodą suszenia włosów jest plopping.  Włosy zawijamy w ręcznik w ten sposób, aby mogły swobodnie na niego opadać. W ten sposób nadmiar wody pozostaje w ręczniku, a włosy nie są przeciążone. Czasem warto do mycia włosów użyć odżywki zamiast szamponu. Aby skutecznie nawilżyć włosy, warto przed ich umyciem zastosować olejowanie. Niewielką ilość olejku nakładamy na suche włosy od nasady aż po same końce. Warto wybrać olej, który będzie odpowiedni dla danej porowatości włosów. Po 2 godzinach olejek zmywamy za pomocą szamponu. Oleje sprawiają, że woda we włosach zatrzymuje się, co daje bardzo dobry efekt nawilżenia i ułatwia czesanie. Suszenie włosów nie powinno być zbyt szybkie. Najlepszą metodą jest pozostawienie lekko rozczesanych i wilgotnych włosów, aby naturalnie wyschły. Jeśli musimy użyć suszarki, warto by miała funkcję jonizacji oraz posiadała końcówkę z dyfuzorem, który ładnie podkreśli loki. 

Dla wydobycia pięknego skrętu warto kręcone włosy upiąć w kok lub warkocz. Dobrą metodą stylizacji włosów kręconych jest ich delikatne ugniatanie, które w połączeniu ze specjalnymi piankami do stylizacji, pozwolą uzyskać bardzo efektowną i trwałą fryzurę. Jeśli nadal nasz skręt włosów jest niewystarczający, możemy podkreślić go za pomocą szerokiej, okrągłej szczotki lub użyć wałków do włosów. Do stylizowania i rozczesywania włosów kręconych powinniśmy wybierać grzebienie o rzadkich zębach, które delikatnie rozczeszą włosy. Do pielęgnacji loków warto wybrać lekkie kosmetyki. Dzięki nim skręt będzie znacznie bardziej widoczny. Do  pielęgnacji  loków na co dzień  używajmy lekkich mgiełek nawilżających, a ciężkie odżywki i maski stosujemy  raz, dwa razy w miesiącu. W podkreśleniu skrętu włosów  może pomóc odpowiednie cięcie. Ścinanie włosów może być poprzedzone zabiegiem nawilżającym np. z ampułką lub odpowiednią odżywką dobraną do naszych włosów oraz ich porowatości. Na pewno pomoże nam w tym fryzjer lub trycholog.  

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*