Pędzel kabuki – dzięki niemu Twój makijaż będzie idealnie wykończony!

Pędzel kabuki – dzięki niemu Twój makijaż będzie idealnie wykończony!
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nie od dziś wiadomo, że dobry pędzel do wykonywania makijażu, jest tak samo ważny jak użyte kosmetyki. Pędzel kabuki zapewnia perfekcyjne wykończenie i dzięki niemu Twoja twarz będzie wyglądać idealnie! W dodatku zmieści się w każdej kosmetyczce, także w tej, którą codziennie zabierasz do pracy.

Pędzel kabuki jest dosyć szeroki, ma krótki, gruby trzonek i gęste włosie. Służy do równomiernego nakładania pudru, bronzera i różu. Jego nazwa pochodzi od japońskiego teatru kabuki, którego tradycja sięga aż XVII wieku, a występujący w nim aktorzy nosili mocne i wyraziste makijaże.

Jak uzyskać naturalny efekt?

Miłośniczki pędzla kabuki bardzo często sięgają także po puder mineralny, który nie nadaje barwy, tylko gwarantuje długie krycie. Przy korzystaniu z pędzla kabuki puder lub podkład nakłada się okrężnymi i spokojnymi ruchami. Zabieg można powtórzyć, jeśli potrzebujesz mocniejszego efektu.

Jak dbać o czysty pędzel?

Przynajmniej raz na dwa tygodnie pędzel kabuki powinien zostać wymyty, na przykład szarym mydłem. Dzięki temu przedłużymy jego trwałość i niezwykłą skuteczność.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*