Oczyszczanie skóry według Japonek – 5 kluczowych zasad

Oczyszczanie skóry według Japonek – 5 kluczowych zasad
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Prawidłowa pielęgnacja skóry twarzy to podstawa. Odpowiednio dobrane kosmetyki pomogą zachować piękną, rozświetloną skórę twarzy, bez zmarszczek i wszelkich niedoskonałości. Poznaj 5 kluczowych zasad oczyszczania skóry twarzy według Japonek.

Od pewnego czasu modne jest „podglądanie” kosmetycznych i urodowych trików od naszych sąsiadów ze wschodu. Nic dziwnego – Japonki słyną z pięknej, rozświetlonej skóry pozbawionej przebarwień i niedoskonałości. To zasługa znajomości odpowiedniej pielęgnacji. Aby również osiągnąć tak spektakularne efekty, nie trzeba inwestować w drogie  kosmetyki. Przedstawiamy 5 kluczowych zasad japońskiego oczyszczania twarzy, które pozwolą Wam pozbyć się kompleksów i poczuć się komfortowo we własnej skórze! 

Poznaj 5 kluczowych zasad oczyszczania skóry

Japońska pielęgnacja to harmonia i spokój. Ważne, aby znaleźć chwilę dla siebie. To równowaga między ciałem a duchem. Jest to rytuał, który pozwala na całkowite odprężenie i relaks. Dodatkowo ma zbawienny wpływ na naszą cerę. Należy również pamiętać o regularnym stosowaniu kremów z filtrem UV, ponieważ to właśnie promieniowanie słoneczne ma bardzo zły wpływ na kondycję naszej skóry. Poniżej 5 zasad oczyszczania skóry według Japonek: 

  1. Oczyszczanie – to jeden z najważniejszych etapów, który pozwoli oczyścić twarz ze wszystkich zanieczyszczeń, które nagromadziły się na skórze przez cały dzień. Oczyszczanie według Japonek składa się z dwóch części, które należy wykonywać w tej właśnie kolejności i niczego nie wolno pominąć, jeśli pragniemy uzyskać dobry efekt. Pierwsza część oczyszczania to przemycie twarzy za pomocą mleczka, emulsji lub olejku, najczęściej bez użycia wody. Pozwala to na pozbycie się wszelkiego „brudu” ze skóry. Drugim etapem jest dokładne mycie twarzy za pomocą pianki, żelu bądź mydła.
  2. Masaż – delikatny masaż poprawia mikrokrążenie, koloryt skóry i ogólną jej kondycję. Wpływa również korzystnie na wchłanialność kosmetyków. Warto do masażu skóry wykorzystać peeling, który usunie martwy naskórek i polepszy wchłanialność pozostałych kosmetyków. Na tym etapie pielęgnacji warto zrobić sobie maseczkę z  drogocennymi dla skóry składnikami, które poprawią jej kondycję i przygotują cerę na kolejne kroki pielęgnacyjne.
  3. Tonizowanie – w żadnej pielęgnacji nie należy pomijać tego punktu, a to dlatego, że odpowiednio dobrany produkt, pozwala zachować równowagę i wyrównuje pH skóry, czyli naturalny, kwasowo-zasadowy odczyn. Dzięki temu nasza skóra będzie odporniejsza na działanie wszelkich niechcianych drobnoustrojów, które wnikają w jej głąb, powodując widoczne niedoskonałości i pogarszając jej ogólny wygląd i kondycję.
  4. Odżywianie – to najczęściej wszelkiego rodzaju bogate w witaminy serum, które dzięki tym dobroczynnym składnikom, poprawia wygląd i kondycję skóry twarzy. Jeśli chodzi o skórę pod oczami, najlepiej ujędrnić ją za pomocą odpowiedniego kremu pod oczy, delikatnie go wklepując.
  5. Nawilżanie – niezbędny element każdej pielęgnacji, który pozwoli nawodnić, ujędrnić i rozświetlić skórę. Warto postawić tu na delikatne kremy, wzbogacone o naturalne składniki i witaminy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*