Jak pielęgnować długie włosy?

Jak pielęgnować długie włosy?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Piękne i długie włosy to z pewnością niezwykła wizytówka każdej kobiety. Wymagają one jednak wyjątkowej pielęgnacji, aby zawsze zachwycać miękkością i blaskiem. Dowiedz się, jak prawidłowo zadbać o swoje długie włosy.

Dobrze dobrana pielęgnacja

Aby włosy zawsze prezentowały się pięknie, należy zadbać o nie ze szczególną dokładnością. Warto w tym celu określić porowatość swoich włosów, co pomoże w doborze odpowiednich kosmetyków i zabiegów. Włosy niskoporowate są bardzo gładkie i nie mają skłonności do łamania, jednak potrzebują nadania objętości i zagęszczenia. Włosy średnioporowate to najczęstszy rodzaj, który nie wymaga żadnych specjalnych rytuałów. Warto więc zadać po prostu o ich nawilżenie i odżywienie. Włosy wysokoporowate są zaś najbardziej skłonne do łamliwość. Często są one bardzo zniszczone i osłabione, dlatego też wymagają zabiegów regeneracyjnych i odżywczych. 

Dobrze dobrane kosmetyki i zabiegi sprawią, że Twoje długie włosy dostaną dokładnie to, czego potrzebują. Pielęgnację możesz wykonywać w domu podczas każdego mycia włosów, jednak warto także zainteresować się profesjonalnymi zabiegami pielęgnacyjnymi, które ma w swojej ofercie fryzjer Poznań jest miejscem, gdzie profesjonaliści zadbają o Twoje włosy.

Prawidłowe czesanie

Choć mogłoby się wydawać, że czesanie to jedna z prostszych czynności, jeśli chodzi o dbanie o włosy, to jest to jeden z ważniejszych kroków. Rozczesywanie pasm, szczególnie tych długich, powinno być delikatne. Zaopatrz się więc w szczotkę z naturalnego włosia i rozczesuj włosy bez zbędnego szarpania. Zacznij od rozczesania samych końcówek, które zazwyczaj są najbardziej splątane, a następnie przejdź do czesania włosów od skóry aż po same końce.

Regularne podcinanie końcówek

Podcinanie zniszczonych końcówek jest niezwykle ważne, jeśli chcesz cieszyć się pięknymi pasmami. Włosy na końcach narażone są na różnego rodzaju uszkodzenia, między innymi mechaniczne, dlatego też raz na jakiś czas należy je obciąć i odświeżyć nieco swoją fryzurę, ponieważ przez zniszczone fragmenty ucieka wilgoć, a włosy stają się osłabione.

Zdj. główne: Karl Hedin/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*