Najlepsze fryzury na letnie upały. Nasze propozycje

Najlepsze fryzury na letnie upały. Nasze propozycje
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Przez całą zimę marzyłaś o słońcu, opalaniu się i odpoczynku na plaży, a teraz denerwuje Cię grzywka lub mokre włosy na karku? Pewnie chciałabyś obciąć długie włosy. Warto jednak przed tak metamorfozą sprawdzić, jakie są najlepsze fryzury na letnie upały.

Bąbelkowy kucyk

Taka fryzura jest prosta, ale stylowa. Bąbelkowy kucyk możesz zrobić w 10 minut, ale jeśli trochę poćwiczysz, zajmuje mniej czasu. Podciągnij połowę włosów i zabezpiecz je przezroczystą gumką. Jeśli chcesz nadać fryzurze większej objętości, nie odgarniaj wszystkich pasm na czubku głowy. Następnie weź część włosów w półksiężycowaty kucyk i owiń go wokół przezroczystej gumki, pamiętaj, by nie robić tego zbyt mocno. Następnie weź gumkę pod kocykiem (tam, gdzie nie jest widoczna) i przeciągnij przez nią kilka pasm, by pozostały na swoim miejscu. Pamiętaj, by na początku nie owijać włosów zbyt mocno. Kiedy przeciągniesz już kosmyki przez gumkę, możesz pociągnąć je w dół, by zacisnąć je wokół kucyka. Musisz całkowicie zakryć gumkę i ukryć pozostałe pasma pod kucykiem.

Możesz trochę go poszarpać – w ten sposób nadasz mu większej objętości. Przy kolejnym “bąbelku”, powtórz wszystkie czynności, które robiłaś już przy pierwszym. Na koniec pociągnij wszystkie “bąbelki”, by trochę je poluźnić i nadać im wyjątkowego charakteru. Na koniec spryskaj włosy lakierem, by cieszyć się wspaniałą fryzurą przez cały dzień.

https://www.instagram.com/p/CDymgWHJN5L/

Warkocz syreni

To świetna propozycja na lato. Nie martw się, jeśli wygląda na skomplikowaną fryzurę. Wystarczy odrobina wprawy, by zrobić ją bez trudu.

Chwyć część włosów i podziel ją na pół, trzymając po jednej sekcji w każdej ręce. Chwyć niewielkie pasmo (im mniejsze, tym warkocz będzie bardziej wyglądał jak ogon syreny) z zewnątrz kucyka w prawej dłoni, skrzyżuj go na górze i połącz z sekcją znajdującą się w lewej dłoni. Następnie skrzyżuj małe pasmo z lewej części i dodaj go po prawej stronie. Krzyżuj i łącz poszczególne pasma, aż dotrzesz do końcówek. Teraz użyj małej frotki, by zabezpieczyć końce.

Jeśli wypróbowałaś powyższą technikę, ale zawsze kończysz z dziwnie luźnym, wiotkim warkoczem, polecamy Ci mały trik. Zwiąż włosy w kucyk, zanim zaczniesz pleść warkocz. Kiedy już je odpowiednio zabezpieczysz, podziel pasma na dwie równe części i postępuj już tradycyjnie. Po zapleceniu warkocza ostrożnie odetnij lub wyjmij gumkę u podstawy kucyka.

https://www.instagram.com/p/CDsv7tsnVMS/

Odwrócony warkocz syreni

Może to wymagać wielu prób, ale wysiłek się opłaca. Jeśli marzysz o takiej fryzurze, musisz wytrenować ręce, by przeplatały warkocz w odwrotnym kierunku. Zamiast chwytać pasma z przodu, pociągnij je do tyłu, łącząc je z drugą partią. Jeśli chcesz zrobić ładny, luźny warkocz, przeczesz włosy pomadą, zanim zaczniesz go zaplatać. Kosmetyk ułatwia rozczesywanie, doda też pasmom blasku.

Kok na czubku głowy (półkoczek)

Pociągnij wszystkie włosy do tyłu i do góry. Dzięki temu zrobisz wysoki, koński ogon. Zbierz je teraz w zgrabny koczek na czubku głowy. Następnie owiń je gumką do włosów, zostawiając kilka pasm. Zbierz te kosmyki i wsuń je z powrotem do gumki, by stworzyć drugi koczek, zaraz za pierwszym. Możesz przypiąć je razem, aby utrwalić fryzurę.

Foto: Unplash/Gabriel Silverio

Półkoczek sprawdzi się nie tylko na co dzień, ale też imprezę, spotkanie z przyjaciółkami i randkę. Może być luźniejszy lub bardziej oswojony.

Warkocz holenderski

Widać tutaj inspirację klasycznym warkoczem, ale został przerobiony na styl boho. Pozwala wyróżnić się z tłumu. Odzwierciedla też Twoją wyjątkową osobowość. Pasuje zarówno do letniej sukienki w stylu boho, jak i bardziej rockowej stylizacji.

Podziel włosy na dwie części i zwiąż jedną z nich. Jeśli chodzi o drugą partię, zrób trójkąt i podziel go na trzy części. Przełóż pasmo wewnętrzne pod pasmo środkowe. Teraz przeciągnij pasmo zewnętrzne pod pasmo środkowe. Dodaj niewielką ilość włosów do pasm i przełóż ponownie. Kontynuuj tę technikę, dodając pasma do każdego przejścia. Na dole zabezpiecz frotką. Powtórz te same czynności z drugą częścią. Delikatnie spłaszcz warkocz, spryskaj pozostałe włosy lakierem. Możesz podkręcić je lokówką.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*