Jakie kosmetyki mogą być przydatne w gabinecie kosmetycznym?

Jakie kosmetyki mogą być przydatne w gabinecie kosmetycznym?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Prowadzenie gabinetu kosmetycznego obliguje Cię do posiadania wielu profesjonalnych kosmetyków. Wszystko dlatego, że potrzeby i wymagania Twoich klientek mogą być naprawdę różne, a Ty powinnaś mieć produkty, które będziesz mogłą wykorzystać przy każdej cerze, kolorze włosów czy wizji artystycznej odwiedzającej Cię osoby.

Wiele różnych kosmetyków… Jak to zrobić?

Jako kosmetyczka lub właścicielka gabinetu kosmetycznego musisz być przygotowana na różne preferencje i potrzeby klientek. Sama najlepiej wiesz, że wynika to z czynników bardzo często niezależnych od kogokolwiek – stanu i odcienia skóry klientki, jej koloru włosów, kształtu i barwy brwi, kolory oczu, zdrowia włosów, skóry i paznokci, kształtu płytki paznokcia i wielu innych. Ważny jest również gust osoby, której świadczysz swoje usługi, ponieważ jeżeli narzucisz jej swój styl, może odejść niezadowolona i nigdy do Ciebie nie wrócić. Jak pogodzić to wszystko i nie zbankrutować? Dobrym rozwiązaniem jest zamawianie produktów z hurtowni kosmetycznych – na przykład na stronie: https://hurtkosmetyki.pl/. Takie miejsca często oferują rabaty dla stałych klientów, a przy tym produkty mogą być tańsze, jeżeli kupujesz je w hurcie lub większej ilości. W ten sposób oszczędzisz trochę pieniędzy, nie rezygnując z posiadania szerokiej, dostępnej dla każdej klientki oferty.

Jakie kosmetyki warto mieć na stanie?

Rodzaj kosmetyków, które będziesz mieć na stanie jest oczywiście zależny od tego, jaki rodzaj usług świadczysz. Robienie makijaży będzie wymagało od Ciebie skompletowania kosmetyków kolorowych dopasowanych do różnego rodzaju karnacji. Przyda Ci się również szeroka paleta kolorystyczna cieni dostosowanych do różnych okazji – od kolorów nude po krzykliwe neony. Warto również wyposażyć się w płyny micelarne, waciki, sprzęt do sterylizacji narzędzi oraz utrwalacz do gotowego makijażu. Jeżeli natomiast wykonujesz manicure, musisz być gotowa na zaopatrzenie się w lampę UV, frezarkę, zapas jednorazowych polerek, pilniczków, patyczków, wacików bezpyłowych i folijek oraz aceton i odtłuszczacz. Pamiętaj, że producent cleanerów do paznokci, lakierów i innych sprzętów powinien być sprawdzony, a jego produkty muszą spełniać wymogi bezpieczeństwa. Powinnaś również bezwzględnie stosować zasady bezpieczeństwa i higieny pracy, które zmniejszą ryzyko zakażenia klientki.

Fot.: RODNAE Productions/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*