Gładki kucyk – jak samodzielnie wykonać tę fryzurę?

Gładki kucyk – jak samodzielnie wykonać tę fryzurę?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Kucyk to niezwykle prosta w wykonaniu i zarazem uniwersalna fryzura. Pasuje zarówno na co dzień, jak i do wieczorowych stylizacji. Na dodatek wszystko wskazuje na to, że to uczesanie nigdy nie wyjdzie z mody. Ostatnio świat oszalał na punkcie całkowicie gładkiego kucyka, który doskonale podkreśla rysy twarzy. Jak go wykonać? Komu będzie pasował? Zapraszamy do lektury!

Jak dobrać kucyk do kształtu twarzy?

Dobrze wykonany kucyk może podkreślić rysy twarzy, a nawet zatuszować niektóre niedoskonałości. Kluczowe jest dobranie fryzury do kształtu naszej buzi. W gładko zaczesanym kucyku dobrze będą wyglądać osoby o owalnym kształcie twarzy. Jeżeli chcesz, by Twoje rysy wyglądały bardziej harmonijne, zdecyduj się na przedziałek pośrodku głowy.

W przypadku twarzy o ostrych rysach i kwadratowym lub prostokątnym kształcie, idealnie sprawdzi się kucyk z wypuszczonymi luźnymi pasmami po bokach. U osób o trójkątnym kształcie twarzy dobrze będzie prezentował się przedziałek z boku głowy.

Jaką wysokość kucyka wybrać?

Wysokość, na jakiej należy umiejscowić kucyka, zależy od gęstości naszych włosów. Właścicielki gęstej i bujnej czupryny mogą pozwolić sobie na związanie jej na samym czubku głowy, niczym Ariana Grande. Osoby z cienkimi włosami mogą wyglądać w takiej fryzurze niekorzystnie. Najbardziej uniwersalna jest wysokość na poziomie uszu. Taka fryzura zawsze wygląda świetnie. Posiadaczki prostych włosów dobrze będą wyglądały w wiązaniu tuż nad karkiem.

Jak zwiększyć objętość kucyka?

Najlepszym sposobem na dodanie objętości swojemu kucykowi jest oczywiście tapirowanie. Warto jednak zachować je na wyjątkowe okazje, gdyż tapirowanie niestety mocno niszczy włosy. Na co dzień warto zastosować inny, o wiele prostszy trik. Włosy podziel na dwie części: pierwszą górną od czoła do ciemienia, a drugą dolną – od ciemienia. Obie sekcje związujesz w dwa kucyki, znajdujące się maksymalnie blisko siebie. Następnie łączysz je ze sobą razem, skręcając gumkę w ósemkę. Jeżeli chcesz dodać włosom jeszcze więcej objętości, możesz je zakręcić lub pofalować.

Jak zrobić gładki kucyk krok po kroku?

Czesanie gładkiego kucyka zacznij od wysuszenia włosów, a następnie przy pomocy mocnego żelu utrwalającego zaczesz włosy gładko przy skórze tak, by nawet najbardziej niesforne pasma trzymały się blisko głowy. Zwiąż włosy w koński ogon, najmocniej jak potrafisz, zwracając uwagę na to, by nie pozostawić luźnych pasm. Wydziel część włosów i owiń nią kucyka tak, by całkowicie zakryć gumkę, i zepnij wsuwkami. Jeżeli zależy Ci na całkowicie gładkim kucyku, pomóż sobie prostownicą.

Zdj. główne: Pius Martin/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*