Kosmetyki w kostce – jakie mają zalety?

Kosmetyki w kostce – jakie mają zalety?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

W ostatnich latach bardzo dużo mówi się o ekologii, a zwłaszcza o konieczności oszczędzania wody. Niestety nie jest ona zasobem odnawialnym, a bardzo długi okres nieodpowiedzialnego korzystania z niej oraz przeludnienie Ziemi sprawiają, że woda jest na wyczerpaniu i już za kilkadziesiąt lat stanie się dobrem luksusowym. Oszczędność wody jest bardzo ważna, dlatego wiele firm kosmetycznych decyduje się na powrót do produktów w kostce. Jakie są zalety takich kosmetyków i dlaczego warto je kupować? Przekonaj się! 

Oszczędność wody   

Najbardziej znaczącym dla Planety czynnikiem jest oszczędność wody. Do wyprodukowania kosmetyków w kostce zużywa się kilkakrotnie mniej wody, niż w przypadku produktów płynnych. Jest to spowodowane wieloma czynnikami, od chemii po praktykę, ale ważniejszy od teorii jest efekt, a efektem jest znaczna oszczędność tak cennego zasobu, jakim jest woda. Znaczenie ma też niższy poziom zanieczyszczenia wody w procesie produkcji kosmetyków w kostce. Zazwyczaj ich formuły nie zawierają mikroplastiku, który w produktach płynnych pełni między innymi rolę stabilizującą ciecz. Dzięki temu mikroplastik nie przedostaje się do środowiska i nie zanieczyszcza wód, gleb i powietrza. Kosmetyki w kostce są uznawane za o wiele lepszą i bardziej ekologiczną opcją. Można kupić je w sklepach zero waste, jak na przykład jestemeko.eu.

Większa wydajność   

Każdy użytkownik produktów w kostce przekonał się na własnej skórze, że są one znacznie bardziej wydajne od płynów. Przede wszystkim, korzystając z kosmetyków w kostce, masz większą kontrolę nad tym, ile produktu rzeczywiście zużywasz. W przypadku żeli i płynów, na przykład pod prysznic, bardzo często na dłoń czy myjkę wylewa się znacznie więcej produktu, niż to konieczne. Przy mydle w kostce masz o wiele większą świadomość tego, ile kosmetyku naprawdę potrzebujesz.  

Kosmetyki w kostce dostępne na jestemeko.eu, są też o wiele bardziej skoncentrowane od formuł płynnych. Oznacza to, że do uzyskania tego samego efektu, trzeba zużyć mniej produktu. W ten sposób oszczędzasz nie tylko wodę, lecz także pieniądze. Jeden kosmetyk w kostce, to zazwyczaj odpowiednik dwóch lub nawet trzech opakowań produktu tej samej kategorii w rozwodnionej formie. 

Jak używać produktów w kostce?   

Niektóre kosmetyki w kostce są łatwe i dość oczywiste w użytkowaniu – w końcu każdy wie, jak skorzystać z mydła. Większy problem pojawia się przy produktach takich, jak na przykład szampon czy odżywka do włosów, które również możesz kupić w sklepie jestemeko.eu. Takie kostki najlepiej jest rozpuścić w niewielkiej ilości wody, by stworzyć roztwór, którym następnie można potraktować włosy. W ten sposób nie musisz trzeć kostką szamponu czy odżywki po włosach i ryzykować, że splączesz je czy uszkodzisz łuskę włosa. 

Inną techniką używania kosmetyków w kostce jest rozprowadzanie ich najpierw w mokrych dłoniach, a następnie dopiero po włosach. W ten sposób kontrolujesz ilość produktu, jaką nakładasz na włosy i nie zużywasz więcej kosmetyku, niż to konieczne.  

Zdjęcie główne: pexels.com/micheile.com || visual stories

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*