Okulary przeciwsłoneczne idealnie dobrane do kształtu twarzy. Sprawdź, jak to zrobić

Okulary przeciwsłoneczne idealnie dobrane do kształtu twarzy. Sprawdź, jak to zrobić
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Kiedy znajdziesz odpowiednią parę okularów przeciwsłonecznych, staną się czymś więcej niż tylko formą ochrony przed słońcem. Zaczynają odgrywać rolę modnego i niezbędnego dodatku. Dodatkowo podkreślą Twój styl i charakter. Sprawdź, jak je dobrać do kształtu twarzy.

Jak rozpoznać kształt twarzy?

Być może wiesz, jaką masz grupę krwi, ale nie znasz swojego kształtu twarzy. To nie jest coś, o czym często myślimy, jednak decyduje o tym, czy okulary przeciwsłoneczne pasują do Ciebie, czy też nie.

Aby przeanalizować kształt twarzy, odciągnij włosy do tyłu, by zobaczyć pełny zarys. Zastanów się, która część jest najszersza. Szczęka, policzki, a może czoło? Zwróć też uwagę na kształt szczęki (okrągła, trójkątna, czy spiczasta), długość twarzy (długa, czy krótka). Jeśli nadal masz wątpliwości, możesz obrysować kontur twarzy na lustrze szminką lub markerem suchościeralnym.

Okulary przeciwsłoneczne idealnie dobrane do kształtu twarzy sprawdź jak to zrobić

Okulary do okrągłej twarzy

Zastanawiasz się, czy masz okrągłą twarz? Ma kilka cech charakterystycznych. Najszersza część twarzy to kości policzkowe. Dodatkowo lekko zwęża się na czole i linii żuchwy. Podbródek zwykle znajduje się na tej samej wysokości, co szczęka.

Twoim zadaniem będzie jej wizualne przedłużenie, dlatego wybierz okulary z ciemnymi ramkami. Zwężają twarz i wyostrzają rysy. Jeśli chcesz zrównoważyć proporcje, zdecyduj się na parę z szerszymi oprawkami. Możesz kupić okulary: spiczaste, prostokątne, kwadratowe; „kocie oczy”; w kształcie motyla; z wąskimi noskami.

Zrezygnuj natomiast z okularów: okrągłych, z wąskimi ramkami, o ostrych krawędziach, w geometrycznych kształtach, z kolorowymi szkłami, czy zakrywających brwi.

Okulary do kwadratowej twarzy

Masz ostry podbródek? Szczęka, policzki i czoło są mniej więcej tej samej szerokości? W takim razie wypróbuj okrągłe, bezramkowe okulary. Zrównoważą ostry podbródek i kwadratowe czoło, z kolei bezramkowe modele złagodzą rysy twarzy.

Możesz też poszukać pary okularów z kolorowymi oprawkami. Dzięki temu wyróżnisz się z tłumu. Dodatkowo podkreślą Twoją wyjątkową osobowość. Możesz także kupić okulary w kształcie owalnym lub lekko zaokrąglonym, które odwrócą uwagę od szerokiej żuchwy. Zrezygnuj natomiast z małych, wąskich oprawek oraz takich, które mają ostre krawędzie.

https://www.instagram.com/p/CDy4mRkiGu3/

Okulary do owalnej twarzy

Owalna twarz jest dłuższa niż szersza. Wyróżnia się też okrągłym podbródkiem i czołem szerszym niż linia szczęki. Jej najszerszą częścią są kości policzkowe.

Szukając odpowiednich okularów, pamiętaj, by nie zaburzać harmonijnych rysów twarzy, dlatego unikaj masywnych modeli. Najlepiej, by oprawka miała mniej więcej taką samą szerokość, co twarz. Upewnij się, że jej górna część ładnie komponuje się z brwiami. Możesz wybrać okulary prostokątne, okrągłe, owalne, w kształcie motylka lub „kocich oczu”. Zwróć też uwagę na popularne aviatorki, które doskonale pasują do sportowych stylizacji.

Okulary do twarzy w kształcie serca

Twarz w kształcie serca ma kilka cech charakterystycznych: najszersza część to czoło, zwęża się w linii żuchwy, podbródek może wystawać poniżej linii szczęki. W takiej sytuacji zdecyduj się na okulary w kształcie kocich oczu, motylka lub okrągłym. Takie modele optycznie zwężą szerokie czoło.

Okulary do prostokątnej twarzy

Twarz prostokątna przypomina kwadratową, ale jest dłuższa niż szersza. Czoło, kości policzkowe i szczęka mają podobną szerokość, a podbródek jest delikatnie spiczasty. Jeśli chcesz złagodzić ostre rysy twarzy, dobierz subtelne, zaokrąglone oprawki. Unikaj natomiast wąskich, małych, jasnych i kolorowych oprawek.

Jeżeli chcesz wizualnie skrócić długą twarz, poszukaj nieco większych oprawek. Powinny delikatnie nachodzić na policzki, zrezygnuj natomiast z małych, prostokątnych okularów przeciwsłonecznych.

O czym warto jeszcze pamiętać?

Wybierając okulary, zwróć uwagę na brwi. Ich górna część powinna pasować do naturalnego kształtu łuku brwiowego. Zrezygnuj z modelu, jeśli go zasłania. Nie wybieraj też okularów na siłę, tylko dlatego, że Ci się podobają. Jeżeli naciskają na kości policzkowe, lepiej poszukaj innej pary. Oczywiście, podczas wysokich temperatur odciśnięty nosek to norma. Z drugiej strony zrezygnuj z okularów, w których czujesz się niekomfortowo już w salonie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*