Czerwona szminka nie dla każdego

Czerwona szminka nie dla każdego
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Czerwona szminka to jeden z tych produktów, którego nie może zabraknąć w żadnej damskiej kosmetyczce. Aby jednak prezentowała się ona efektownie, powinno się zadbać o dopasowanie jej do typu urody. Jak wybrać idealną czerwoną szminkę?

Wybór szminki – garść przydatnych porad

Oto kilka wskazówek, które mogą okazać się pomocne podczas wybierania czerwonej szminki:

  • Tego typu kosmetyk należy oglądać wyłącznie w świetle dziennym. Sztuczne sprawiać może bowiem, że odcień będzie nieco przekłamany.
  • Kolor czerwonej szminki należy sprawdzać na ustach, nie na dłoni. Jako że aplikacja testera na wargi może być nieco niehigieniczna, wystarczy przyłożyć do nich wysuniętą pomadkę i sprawdzić, czy dany odcień pasuje do naszego typu urody.
  • Kupując szminkę, nie warto kierować się chwilową modą, chęcią poprawienia nastroju czy rekomendacjami koleżanek o zupełnie innym od naszego typu urody. Jeżeli nie chcemy, aby pomadka zalegała w kosmetyczce, warto postawić na klasyczny, ponadczasowy odcień, który pasować będzie na wiele różnych okazji.
  • Pomadka matowa czy błyszcząca – którą z nich wybrać? Pierwsze z nich prezentują się niezwykle elegancko, co czyni z nich znakomite rozwiązanie na wieczór. Jeżeli chodzi natomiast o błyszczące szminki, świetnie sprawdzać się będą  w charakterze uzupełnienia dziennego make-upu. Do ich zalet zaliczyć można również to, że powiększają optycznie usta.
https://www.instagram.com/p/CAtDTCjoKyX/

Jak dopasować czerwoną szminkę do karnacji?

Szminkę dopasowywać powinno się między innymi z uwzględnieniem koloru karnacji. Kobiety o bladej skórze i chłodnym typie urody najkorzystniej prezentować będą się w pomadkach mających odcień jagody, maliny oraz wina. To sprawdzony sposób na ożywienie i podkreślenie karnacji.

Jeżeli chodzi natomiast o kobiety o lekko zaróżowionej, opalonej skórze, na sklepowych półkach rozglądać powinny się one za pomadkami koralowymi, krwistymi oraz makowymi.

Czerwona szminka a typ urody

Jak dopasować czerwoną szminkę do typu urody? Posiadaczki porcelanowej cery oraz włosów w odcieniu jasnego blondu dobrze wyglądać będą zarówno w subtelnych, pastelowych odcieniach, jak i krwistej czerwieni. Z pomocą pastelowych barw uzyskać można świeży, promienny wygląd. Intensywne kolory to natomiast idealne rozwiązanie na randkę czy imprezę w klubie. W przypadku blondynek zastosowania nie znajdą pomadki z nutami pomarańczowymi oraz fuksjowymi.

Idealna czerwona pomadka dla szatynek – czyli jaka? Panie mające brązowe włosy z powodzeniem sięgać mogą po szminki z nutami brązowymi, brzoskwiniowymi oraz rudymi. Zrezygnować powinny one natomiast z ciemnych oraz krwistych czerwieni i pomadek w kolorze fuksji.

Na jakiego rodzaju czerwoną szminkę postawić powinny rudowłose kobiety o jasnej, porcelanowej cerze? Ich urodę skutecznie podkreślą pomadki czerwono-karmelowe, brunatno-różowe, brzoskwiniowe oraz w odcieniu brudnego różu. Unikać powinny one natomiast szminek fioletowych oraz pudroworóżowych.

Na najwięcej swobody w zakresie doboru czerwonej szminki pozwolić mogą sobie brunetki o ciemnej karnacji. Dobrze wyglądać będą one zarówno w czerwonych pomadkach w odcieniu wina, jak i tych z nutami śliwki, brzoskwini czy fuksji. Unikać powinny one natomiast pomadek pastelowych, jasnoróżowych oraz pomarańczowych.

Jak nakładać czerwoną szminkę?

Czerwona szminka wybrana. Teraz pora na jej aplikację. Kobiety, które na co dzień swój makijaż ust ograniczają do błyszczyku, zdecydować mogą się na nałożenie czerwonej pomadki na palec, a następnie wklepanie jej w usta. Do tego celu wykorzystać można również specjalny pędzelek. To sprawdzony sposób na kontrolę stopnia nasycenia szminki. Jak skutecznie przedłużyć trwałość takiego kosmetyku? To bardzo proste! Po aplikacji pierwszej warstwy należy odcisnąć nadmiar czerwonej szminki na chusteczce, a następnie nałożyć ją ponownie.

https://www.instagram.com/p/CDviXKaFLMM/

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*