Dokumenty o modzie, które musisz zobaczyć

Dokumenty o modzie, które musisz zobaczyć
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

To coś dla miłośniczek trendów. Interesujesz się najpiękniejszymi ubraniami i dodatkami? Obejrzyj te dokumenty o modzie i zajrzyj za kulisy świata fashion! Warto je zobaczyć i poszerzyć swoją wiedzę! 

Świat mody za kulisami jest naprawdę fascynujący. Jak tam zajrzeć i poznać szczegóły? To proste – koniecznie musisz obejrzeć te filmy dokumentalne. Oto zbiór najciekawszych dokumentów, które odsłaniają świat fashion takim, jakim jest on naprawdę. 

„In Vogue: The Editor’s Eye”

Każda miłośniczka trendów wie, czym jest „Vogue”. Ten magazyn wyznacza, czym tak naprawdę jest moda, a każda światowa fashionistka marzy o tym, aby się w nim znaleźć. Okładka „Vogue’a” to prawdziwe marzenie wielu, a otoczka wokół pisma kusi! Dlatego na początek polecamy właśnie film „In Vogue: The Editor’s Eye”. Jeżeli interesują Cię kulisy pracy w amerykańskiej wersji pisma, a do tego chcesz poznać jak najwięcej smaczków z historii mody XX wieku, ten film to zdecydowanie must-see! Wspaniałe opowieści byłych oraz obecnych redaktorów magazynu to prawdziwa gratka! Zobacz, jakie wybitne jednostki na stałe zapisały się w historii mody.

„Dior and I”

Bez wątpienia kojarzysz dom mody Dior. Dzięki dokumentowi „Dior and I” nie tylko zaglądamy za kulisy kolekcji Rafa Simonsa dla tego modowego giganta, lecz również widzimy ciężką pracę osób, których na wybiegu nie widać. Są to chociażby krawcowe. Ten dokument można ocenić jako wspaniały i wzruszający. Coś, co każda wielbicielka trendów powinna zobaczyć choć raz – a dzięki temu jeszcze lepiej zrozumieć modę. 

„First Monday in May”

Anna Wintour – to ona od kilkudziesięciu lat dosłownie trzęsie światem mody! Oto dokument, w którym redaktorka naczelna amerykańskiej edycji „Vogue’a” gra pierwsze skrzypce. Film ukazuje przygotowania do MET Gali – imprezy, na której spotykają się wszyscy najważniejsi światowi fashioniści i gwiazdy show-biznesu. Spotkać można tam regularnie m.in. Beyoncé czy Sarah Jessikę Parker. Zobacz kulisy przygotowań do najważniejszej corocznej branżowej imprezy… i spójrz z bliska na słynną Annę Wintour. 

„Iris”

Kolejny dokument o kobiecie doskonale znanej w świecie fashion. Niesamowita postać, prawdziwy kolorowy ptak – cała Iris Apfel! Ta dekoratorka wnętrz i bizneswoman naprawdę robi wrażenie osobowością oraz niepowtarzalnym wyczuciem stylu. Niesamowite i nieoczywiste połączenia wzorów, kolorów i materiałów to jej znak rozpoznawczy. Obejrzyjcie „Iris” – dla inspiracji! 

„Manolo Blahnik: The Boy Who Made Shoes For Lizards”

Jeżeli jesteś fanką „Seksu w wielkim mieście”, to doskonale znasz to nazwisko. To właśnie szpilki od Manolo Blahnika były największym obiektem pożądania słynnej Carrie Bradshaw! Dokument o życiu projektanta jest naprawdę fascynujący. Jeżeli jesteś ciekawa, jak wyglądała droga na szczyt jednego z najpopularniejszych mężczyzn w świecie mody, koniecznie go obejrzyj. W filmie usłyszymy wypowiedzi m.in. Anny Wintour czy Rihanny, które bardzo chętnie noszą buty od Manolo.

„McQueen”

Oto opowieść o kolejnym mężczyźnie w świecie fashion. Alexander McQueen to niekwestionowany geniusz, postać trudna i złożona, ale także fascynująca. Jeden z najwybitniejszych brytyjskich projektantów na zawsze pozostawił ślad w świecie mody i jest punktem odniesienia nawet teraz, już po swojej przedwczesnej śmierci. Zobacz przegląd najważniejszych kolekcji artysty oraz kulisy życia prywatnego, dzięki którym można lepiej zrozumieć fenomen McQueena. 

„Yves Saint Laurent”

Znakomity projektant Yves Saint Laurent – jego twórczość i życie zdecydowanie fascynują! W tym dokumencie poznajemy go jako młodego mężczyznę i mamy okazję śledzić rozwój jego kariery. Reżyser stara się wiernie odtworzyć fakty z życia młodego projektanta przygotowującego swoją pierwszą kolekcję dla domu mody Dior. Dokument robi wrażenie!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*