Poznaj 5 błędów pielęgnacyjnych, które przyspieszają powstawanie zmarszczek!

Poznaj 5 błędów pielęgnacyjnych, które przyspieszają powstawanie zmarszczek!
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Kupujesz najdroższe kremy, a do tego zdrowo się odżywiasz, stosujesz suplementy i starasz się wysypiać. To jednak może nie wystarczyć, jeśli każdego dnia powtarzasz któryś z tych 5 błędów pielęgnacyjnych! Dowiedz się co to za błędy oraz jak je możesz naprawić.

Błędy pielęgnacyjne zdarzają się każdemu. Świadomość ich popełniania to pierwszy krok do sukcesu, który pozwali ci się doskonalić. Co więcej, naprawienie owych błędów przyniesie zadowalające efekty i to w krótkim czasie! Poznaj zatem 5 najczęściej popełnianych błędów!

Niedokładnie zmyty makijaż oka oraz nadmierne tarcie

Nadgodziny w pracy sprawiły, że jedyne o czym marzysz do wejście do łóżka? Sesja na uczelni pozbawiła cię sił na cokolwiek? A może impreza ze znajomymi tak cię wykończyła, że padasz z nóg? Brzmi znajomo? W każdej z tych sytuacji zapewne nie wykonałaś demakijażu oczu lub zrobiłaś to szybko i niedokładnie. Co gorsza, bardzo mocno pocierałaś i rozciągałaś twarz, żeby jak najprędzej udać się do łóżka.

Niestety, takie sytuacje się zdarzają, a im częściej będą się one powtarzać, tym zwiększysz szanse na powstawanie zmarszczek, bruzd i nieestetycznych zwisów.

Rozwiązanie? Kup dobrej jakości olejek do twarzy. Ten rozprowadź na twarz i przy pomocy palców delikatnie wmasuj w skórę. Zabieg nie tylko cię zrelaksuje i odpręży, ale i pozwoli rozpuścić się zanieczyszczeniom i makijażowi. Dzięki czemu szybciej pozbędziesz się go z twarzy i to bez konieczności pocierania. Prawda, że proste? Co więcej, olejek sprawi, że twoja buzia rano będzie idealnie nawilżona, gładka i promienna.

Nie myjesz twarzy po zastosowaniu płynu micelarnego

To kolejny błąd, który może okazać się zgubny w konsekwencjach. Płyny micelarne sprawiają, że nasza twarz jest czysta, świeża i matowa dlatego uważamy, że już nie musimy jej dodatkowo myć. Niestety, te produkty zawierają detergenty, które mogą ją przesuszać i powodować powstawanie zmarszczek.

Rozwiązanie: podobnie jak w poprzednim punkcie, zamień płyn micelarny na dobry olejek, dzięki któremu usuniesz zanieczyszczenia, a także nawilżysz skórę lub pamiętaj o zmywaniu płynu przy pomocy żelu o twarzy.

Brak hydrolatu lub toniku

Choć bardzo dużo mówi się o wieloetapowej pielęgnacji, to jednak wciąż wiele z nas pomija lub nie docenia tych dwóch produktów. A to właśnie dzięki nim skóra odzyskuje odpowiednie pH, nie zostaje uszkodzona warstwa hydro-lipidowa, która chroni nas przed działaniem czynników zewnętrznych, a także naskórek jest odpowiednio nawilżony. Co więcej, oba produkty zwiększają wchłanianie substancji odżywczych z serum czy kremu. Ponadto, są szczególnie polecane dla osób ze skórą trądzikową.

Rozwiązanie: włącz do swojej pielęgnacji tonik lub hydrolat. Różnicę poczujesz już po pierwszym zastosowaniu!

Brak peelingów

 Złuszczanie naskórka jest równie ważne co oczyszczanie twarzy. Dzięki temu komórki skóry mają szansę się  zregenerować, odbudować i dotlenić. Co ważne, twarz staje się gładka jędrną, a substancje aktywne z kremu i serum mają szansę wniknąć w głąb. Istotne jest, aby nie przesadzać w żadną ze stron. Zarówno w nadmierne używanie peelingów, jak i ich nie wykonywanie jest równie szkodliwe.

Rozwiązanie: stosuj peeling raz w tygodniu.

Brak filtra

Filtry chronią skórę przed zgubnym wpływem promieniowania słonecznego. Dzięki temu unikniesz szybszego jej starzenia, powstawania zmarszczek czy przebarwień.

Rozwiązanie: stosuj krem lub podkład z filtrem. Ważne, aby zawierał zarówno filtr UVB i UVA.

Zdjęcie główne: Andrea Piacquadio/ pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*