Zmarł Alber Elbaz. Żegnają go gwiazdy z całego świata

News
Zmarł Alber Elbaz. Żegnają go gwiazdy z całego świata
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W sobotę 24 kwietnia niespodziewanie odszedł Alber Elbaz, projektant francuskiego domu mody Jeanne Lanvin. Zmarł w wieku 59 lat, powodem zgonu są powikłania po COVID-19.

Niestety 24 kwietnia świat obiegła smutna wiadomość, że Alber Elbaz odszedł. Gwiazdy, współpracownicy, a także z całego świata nie kryli wzruszenia. Kondolencje wysłały również polskie celebrytki, artystki projektantki. Wśród nich znalazła się między innymi Gosia Baczyńska i Anja Rubik.

Alber urodził się w Maroku, a w wieku 10 lat przeniósł się wraz z rodzicami do Izraela. 14 lat później wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, aby w Nowym Jorku uczyć się pod okiem mistrzów i rozpocząć karierę modową. Pod koniec lat 90’ przeprowadził się do Paryża, aby szybko stać się dyrektorem kreatywnym Rive Gauche. Od 2001 do 2015 roku Alber związał się z domem mody Lanvin, w której to odniósł największe sukcesy.

Po pięcioletniej przerwie projektant ogłosił swój wielki powrót. Co więcej, wystartował z przytupem! Ogłosił bowiem, że startuje z własną marką – AZ Factory. Brand miał ubierać wszystkie kobiety bez względu na posiadany rozmiar. Projektant nie tylko oferował szeroką rozmiarówkę, ale i zachęcał do kochania i szanowania własnego ciała.

Marokańczyk chciał również docierać do szerokiego grona klientek, nie tylko tych luksusowych. Oferta cenowa miała być przystępna dla każdej z kobiet.

Zdjęcie główne: Pascal Le Segretain/Getty Images Entertainment/Getty Images

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*