Powstanie dokument o Victoria’s Secret. Nie możemy się już doczekać!

Powstanie dokument o Victoria’s Secret. Nie możemy się już doczekać!
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Victoria’s Secret to z całą pewnością najbardziej znana bieliźniana marka na świecie. Już niedługo jej fanów czeka prawdziwa gratka! Mowa o powstającym dokumencie „The Rise and Fall of Victoria’s Secret”, który, na ekranach naszych telewizorów będziemy mogli zobaczyć już w przyszłym roku.

Victoria’s Secret to znana na całym świecie amerykańska marka ekskluzywnej bielizny. Dzięki robiącym wrażenie kampaniom reklamowym oraz pokazom kolekcji zyskała globalny rozgłos i zapadła w pamięci wielu osób, nie tylko powiązanych z branżą modową. Od lat pracowały dla niej topowe modelki takie jak: Gigi Hadid, Claudia Schiffer, Naomi Campbell czy Heidi Klum. Niedługo marka doczeka się też serialu dokumentalnego opowiadającego o jej wzlotach i upadkach.

Zobaczymy dokument o bieliźnianym imperium

Bieliźniane imperium Victoria’s Secret od lat budzi mnóstwo kontrowersji, a wiele z nich na pewno wyjaśni się w dokumencie, który ma opowiadać właśnie o tym amerykańskim przedsiębiorstwie. To telewizja internetowa Hulu przygotowuje dokument o marce „Victoria’s Secret”. Za reżyserię produkcji odpowiada Matt Tyrnauer, który w 2008 roku stworzył filmową biografię pt. „Valentino: The Last Emperor”. 

O czym ma dokładnie opowiadać film? Dokument ma przybliżyć fenomen tej znanej na całym świecie marki i przeanalizować kult, który od lat towarzyszy Victoria’s Secret. Reżyser mówi, że chciałby pokazać w filmie, z jakimi problemami musi się borykać na co dzień bieliźniane imperium. O jakie kłopoty dokładnie chodzi? Przede wszystkim o zarzuty klientek i dziennikarzy, którzy sądzą, że marka idealizuje chude i białe modelki, ponieważ głównie takie pojawiają się na jej pokazach. 

Świat mody pamięta słynną aferę związaną ze słowami dyrektora marketingu marki Eda Razeka, który na pytania dziennikarza o udział transpłciowych modelek w trakcie pokazu odpowiedział tak: „Czy powinniśmy mieć transgenderowe modelki na pokazie? Nie. Nie sądzę, że powinniśmy. Dlaczego? Bo show jest fantazją”. Z tej budzącej kontrowersje wypowiedzi musiały się tłumaczyć również same Aniołki Victoria’s Secret, które odcięły się od poglądów Razeka. Po tej sytuacji Karlie Kloss, wieloletnia gwiazda Victoria’s Secret, zdecydowała się odejść, tłumacząc swoją decyzję tym, że kierunek marki nie odzwierciedla jej osobistych poglądów, a także przesłania te, które chce wysyłać młodym kobietom.   

Dokument „The Rise and Fall of Victoria’s Secret” ma pokazać drogę tej globalnej marki od początku jej istnienia, czyli od 1977 roku. Pokazane mają zostać również rozmowy ze związanymi z przedsiębiorstwem osobami, najlepsze czasy Victoria’s Secret, a także problemy wizerunkowe z drugiej dekady XXI wieku, m.in. wynikające z kontrowersyjnych decyzji castingowych. 

Film ma być pokazany w trzech częściach. Będzie można obejrzeć go na platformie Hulu w 2022 roku.

Spadła sprzedaż, a marka zaczęła bardziej dbać o swój wizerunek

Obecnie Victoria’s Secret bardzo dba o swój wizerunek, przedsiębiorstwo zmieniło między innymi kampanię na bardziej body positive i stara się zatrudniać kobiety o różnych figurach, i pochodzeniu. Kolejne skandale są im nie w smak. Jednak przez lata decyzje castingowe marki spotykały się z poirytowaniem z powodu zatrudniania modelek o określonym z góry typie urody, czyli zazwyczaj wysokich, niewiarygodnie szczupłych i długowłosych. Odnośnie Victoria’s Secret regularnie wracał także temat trudnych warunków pracy i drakońskich diet.

A co ciekawe, w 2020 roku media obiegła informacja, że Victoria’s Secret może zbankrutować, ponieważ słynna sieć sklepów z bielizną znalazła się w bardzo trudnej sytuacji finansowej. Do takiego stanu przyczyniła się oczywiście pandemia koronawirusa. W związku z tym przedsiębiorstwo zaczęło szukać nowych inwestorów. Jednak skutki lockdownu to nie jedyny powód takiego stanu rzeczy, jeszcze przed wybuchem pandemii mówiło się o spadkach sprzedaży wynikających głównie ze słabego dostosowania się do oczekiwań klientek.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*