Lady Gaga w „House of Gucci” – jakie recenzje zbiera popularna piosenkarka?

Lady Gaga w „House of Gucci” – jakie recenzje zbiera popularna piosenkarka?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

„House of Gucci” to hit tego roku. Wiele osób, nawet tych, dla których moda nie stanowi interesującego tematu, wybrało się do kin, aby poznać historię jednego z największych domów mody na świecie. Ciekawe zwiastuny, tajemnica, intryga i wspaniała obsada to klucz do filmu, który ma szansę zapisać się w historii kinematografii. Jednak czy będzie tak w tym przypadku?

„House of Gucci” – historia pewnej rodziny

Reżyserem tego amerykańskiego filmu biograficznego o zabarwieniu kryminalistycznym jest Ridley Scott. Genialny twórca włożył wiele pracy, aby historia domu mody Gucci została przedstawiona w interesujący sposób. Jednak czy prawdziwy? Według opinii znawców mody wiele wątków zostało mocno podkoloryzowanych, natomiast inne, być może mniej wygodne, sprytnie pominięto. Dla osób, które znają i interesują się historią założyciela marki Gucci, dzieło Scotta nie ma zbyt wiele wspólnego z rzeczywistością.

Jednak nie można odmówić filmowi dobrze zagranych ról. Jedną z nich jest z pewnością postać grana przez Lady Gagę. Piosenkarka znowu udowadnia, że jako aktorka spełnia się równie dobrze. Po roli w „Narodzinach gwiazdy” wiele się od niej oczekiwało i w ogóle nie zawiodła swoich fanów. Pod wrażeniem byli również krytycy filmowi, którzy zgodnie przyznali, że to właśnie Lady Gaga wyróżnia się spośród aktorskiej obsady.

Warto przypomnieć, że w filmie zagrali również Al Pacino, Adam Driver, Jeremy Irons czy Jared Leto. Nie brakuje zatem nazwisk, za którymi idzie nie tylko sława, ale przede wszystkim kunszt aktorski w najlepszym tego słowa znaczeniu. Dlaczego zatem to właśnie postać Lady Gagi wzbudziła takie poruszenie?

Lady Gaga znów zachwyca

Historia, która rozgrywa się w filmie „House of Gucci”, to istny emocjonalny rollercoaster. Nie brakuje zdrad, intryg, walki o ogromną fortunę, zemsty, a także morderstwa. Lady Gada odgrywa w filmie postać Patrizi Reggiani, która była kuzynką założyciela domu mody Gucci – Maurizia Gucciego. Kobieta dokonuje makabrycznej zbrodni na swoim kuzynie. Taka rola wymagała od Lady Gagi sporych pokładów talentu. Jednak jak zwykle piosenkarka w całości zaangażowała się w graną przez siebie postać. Odegrała ją wręcz po mistrzowsku.

Można by było przypuszczać, że Gaga minęła się z powołaniem. Jednak, jak widać, jedno nie koliduje z drugim, zwłaszcza w Hollywood. Włoska krew, która płynie w żyłach piosenkarki, z pewnością pomogła jej w odegraniu tej niezwykle znaczącej roli. Warto jednak wspomnieć, że film stworzony przez Ridleya Scotta nie spotkał się z dobrym odbiorem ze strony żyjących przedstawicieli rodziny Gucci. Zapowiada się nawet pozew w tej sprawie. Klan Guccich zarzuca mu nieprawdziwe przedstawienie ich rodzinnej historii pod szlagierem opowieści biograficznej, wręcz opartej na faktach. Można nawet wywnioskować, że zbrodnia dokonana przez postać Lady Gagi została niejako usprawiedliwiona, co obruszyło wiele osób ze świata mody.

Warto także wspomnieć o tym, że dom mody Gucci został przedstawiony jako środowisko ewidentnie zdominowane przez mężczyzn, co – jak się okazuje – nie jest prawdą. Zatem poza brawurową rolą Lady Gagi oraz całkiem niezłymi kreacjami pozostałych bohaterów według krytyków i zwykłych widzów „House of Gucci” nie należy do dzieł kinematografii, do których chętnie się wraca.

Zdj. główne: Julien Tondu/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*