Moda w pracy – jak ubierać się w biurze, by wyglądać profesjonalnie i stylowo?

Moda w pracy – jak ubierać się w biurze, by wyglądać profesjonalnie i stylowo?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ubieranie się na co dzień w biurze wymaga pewnej ostrożności i przestrzegania pewnych zasad. Nie tylko wizerunek pracownika, ale również stylizacja wpływa na jego ocenę i postrzeganie w miejscu pracy. Jak zatem ubrać się w biurze, aby wyglądać profesjonalnie, ale również stylowo i modnie? W poniższym artykule postaramy się przedstawić kilka zasad, których warto przestrzegać, aby uzyskać pożądany efekt.

Jakie są zasady dress code w biurze?

Każda firma ma swoje określone zasady dotyczące ubioru w miejscu pracy. Warto zatem zapoznać się z regulaminem i wziąć go pod uwagę przy doborze stroju. Jeśli jednak nie ma żadnych wytycznych, warto postawić na klasyczne rozwiązania. Dla kobiet idealnym wyborem będą koszule, spodnie o kroju ołówkowym lub elegancka spódnica. Mężczyźni natomiast powinni postawić na klasyczne garnitury, koszule i eleganckie buty.

Jakie elementy garderoby warto mieć w szafie, aby wyglądać profesjonalnie?

Wszelkiego rodzaju dodatki mogą zwiększyć wartość stroju, jednak warto postawić na klasykę i uniwersalne elementy. Dla kobiet idealnym wyborem będą proste, ale eleganckie torebki i paski, a także klasyczne buty na obcasie. Mężczyźni natomiast powinni inwestować w dobrej jakości klasyczne buty, skórzane paski oraz eleganckie zegarki.

Jakie kolory są odpowiednie do ubioru w pracy?

W pracy warto postawić na stonowane i eleganckie kolory. Idealnym wyborem będą wszelkie odcienie szarości, granatu czy beżu. Dodatki w kolorze czarnym również będą dobrym wyborem. Należy jednak pamiętać, żeby nie przesadzać z kolorami i nie mieszać ich w jednej stylizacji.

Jak stylizować się w biurze w letnie dni?

Letnie dni bywają trudne w ubieraniu się na co dzień do pracy. Dlatego warto postawić na lekkie tkaniny, np. bawełniane lub lniane, a także na jasne kolory, np. biały czy pastele. Dla kobiet świetnym wyborem będą sukienki lub spódnice o długości do kolana, a dla Panów koszule z krótkim rękawem lub polo.

Fot.: Cleo Vermij/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*