Po czym poznać dobrej jakości ubrania?

Po czym poznać dobrej jakości ubrania?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Rozsądne podejście do zakupów to takie, które zakłada, że szukamy ubrań nie tylko ładnych i przystępnych cenowo, ale także dobrych jakościowo. Jednak na co zawracać uwagę, aby mieć pewność, że wybrane artykuły takie właśnie są? 

Nikt z nas nie lubi wydawać pieniędzy na ubrania, które poprują się lub zmechacą po pierwszym praniu. Aby tego uniknąć, warto podczas zakupów zwrócić uwagę na kilka elementów. Podpowiadamy, po czym poznać dobrej jakości ubrania.

Skład ubrania

Niezwykle ważnym elementem warunkującym jakość ubrania jest jego skład. Warto zwracać na to uwagę, ponieważ Niektóre syntetyczne tkaniny dosyć mocno podrażniają skórę, a ich sztywność powoduje dyskomfort podczas noszenia. Dodatkowo skóra kompletnie w nich nie oddycha, przez co zaczyna się okropnie pocić. Jakich więc materiałów unikać? Do włókien syntetycznych, które powodują takie nieprzyjemności, zaliczamy poliester, elastan, nylon i akryl.

Jeśli chcesz mieć pewność, że ubranie będzie dobre nie tylko dla Ciebie, ale także dla środowiska, postaw na materiały takie jak bawełna, kaszmir, jedwab, wełna i len. Są one przyjemne dla skóry oraz o wiele bardziej ekologiczne. Ubrania wysokiej jakości wykonane z takich właśnie naturalnych materiałów znajdziesz na przykład na stronie https://rebelki.pl/ oferującej markową odzież O’la Voga.

Bawełna bawełnie nierówna

Pozostając w temacie materiałów, warto zwrócić także uwagę na fakt, że nie każda bawełna jest wysokiej jakości. Jak więc wybrać tą dobrą? W przypadku bawełny kluczową rolę odgrywa jakość samego surowca. Ten, który przetrwa lata, ma nieco grubsze włókna, przez co ubranie z niego wykonane nie prześwituje i można określić je mianem mięsistego w dotyku. Jeśli więc szukasz takich właśnie ubrań dla swojego dziecka, odwiedź stronę https://rebelki.pl/producent/all-for-kids/.

Detale są ważne

Kupując ubrania, warto też zwrócić uwagę na detale, ponieważ to one często mówią o faktycznej jakości danego produktu. To, jak wygląda wykończenie brzegów ubrania lub wszycie guzików czy zamka, wiele mówi o tym, jak długo dana rzecz będzie Ci służyła. Pamiętaj także, że jeśli widzisz, że ubranie już w sklepie jest zmechacone lub poprute, to zdecydowanie odpuść sobie jego zakup, nawet jeśli jest na promocji – po kilku założeniach i pierwszym praniu będzie tylko gorzej.

Czy cena to zawsze jakość?

Warto także zauważyć, że drogie i uchodzące za luksusowe marki nie zawsze oferują ubrania o wysokiej jakości. Nie jest to etyczna praktyka, ale niestety rzeczywistość jest taka, że producenci próbują zachęcić klientów do zakupów, zawyżając cenę i błędnie sugerując w ten sposób klasę swoich ubrań. Jeśli chcesz mieć pewność, że ubranie będzie naprawdę świetnej jakości, postaw na znane i transparentne marki.

Sztuczki zakupowe

Szukając dobrych jakościowo ubrań, warto poznać kilka zakupowych trików. Jednym z nich jest ściskanie bawełny na kilka/kilkanaście sekund – jeśli jest ona dobrej jakości, nie powinna się zbytnio zmiąć. Z kolei w przypadku rozciągliwych materiałów, ich jakość można sprawdzić poprzez ich lekkie szarpnięcie i rozciągnięcie. Jeśli charakteryzują się one wysoką jakością, powinny wrócić na swoje miejsce. Zwróć także na informację na metce dotyczącą prasowania, ponieważ im wyższa będzie podana wartość, tym lepiej będzie prasowało się ubranie.

Zdjęcie główne: Alyssa Strohmann/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*