Wygodne szpilki? Tylko z tym dodatkiem

Wygodne szpilki? Tylko z tym dodatkiem
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Szpilki są bardzo eleganckim obuwiem damskim, jednak niezbyt dobrym dla naszych stóp i kręgosłupa. Jeśli jednak musimy je nosić, warto zapoznać się z nowoczesnymi wkładkami, które znacznie ułatwią nam chodzenie w szpilkach, nawet przez cały dzień.

Insolia – nowoczesna wkładka do szpilek

Bardzo innowacyjnym rozwiązaniem okazuje się specjalna wkładka do szpilek, dzięki której nasze buty są znacznie wygodniejsze. Jej konstrukcja została opatentowana przez podiatrę w New Hampshirre – Howarda Dananberga. Badał on choroby stawu skokowo-goleniowego i zauważył, że noszone przez długi czas szpilki uniemożliwiają odpowiednie ułożenie się stopy. Postanowił więc wykonać wkładkę, która znacznie zmniejszy negatywny wpływ tych butów na układ kostno-stawowy. Dzięki niej nawet osoby nieco tęższe oraz mające problemy z kolanami będą mogły nosić szpilki w znacznie wygodniejszy sposób i to bez uszczerbków na zdrowiu.

Wkładka jest bardzo lekka i prawie niewyczuwalna. Dzięki jej wyprofilowaniu możemy w wysokich butach poczuć się naprawdę komfortowo. Dodatkowo sprawia ona wrażenie, że jesteśmy o 3 cm wyższe. Natomiast czas komfortowego noszenia szpilek jest wydłużony aż do 300%. Wkładka zmniejsza ból w odcinku lędźwiowym, który powstaje pod wpływem nienaturalnego ułożenia stopy. Przy tradycyjnych wkładkach do szpilek cały ciężar ciała spoczywa na śródstopiu, co może wywoływać ból, a także sprawiać, że w palcach pojawiają się przykurcze. Innowacyjna wkładka Insolia znacznie zmniejsza nacisk na śródstopie oraz palce, i rozkłada go na obcas, czyli na piętę, dzięki czemu nie mamy wrażenia zgniatania naszych palców w obuwiu. Dodatkowo zmniejszony jest nacisk na kolana, co znacznie poprawia komfort chodzenia. Szpilki wyposażone we wkładkę są dla nas również stabilniejsze. Tym samym nawet osoby, które wcześniej unikały obcasów, mogą zacząć ich używać. Zmniejszony o 30% nacisk na przednią część stopy sprawia, że poprawia się nie tylko komfort chodzenia, ale przede wszystkim ryzyko powstania zwyrodnień w tej części stopy.

Jakie inne dodatki sprawiają, że chodzenie w szpilkach jest wygodniejsze?

W sklepach dostępne są również silikonowe wkładki, które przykleja się do tej części butów, w której znajduje się śródstopie. Dzięki zastosowaniu miękkich poduszek we wkładkach mamy wrażenie, że nacisk na tę część obuwia jest znacznie mniejszy. Można również zainwestować w bardzo komfortowe wkładki, które można umieszczać na całej długości butów. Dodatkowe podpiętki sprawią, że nawet jeśli większość ciężaru ciała spoczywa na pięcie, nie będziemy odczuwać bólu. Dobrym rozwiązaniem są również wkładki chłodzące, które sprawiają, że nasze stopy odpoczywają podczas noszenia szpilek. Poza tym gwarantują nam wrażenie świeżości, nawet po bardzo długim czasie noszenia szpilek. 

Jak możemy inaczej zadbać o nasze stopy nosząc szpilki?

Jeśli musimy nosić szpilki i inne buty na wysokim obcasie, warto zadbać o  regenerację oraz odpoczynek naszych stóp. Po długim noszeniu szpilek warto wymoczyć stopy w chłodnej wodzie, co obkurczy naczynia krwionośne i może zmniejszyć odczucia bólowe. Warto również na bieżąco ścierać zrogowaciały naskórek, który pojawia się najczęściej przy halluksie oraz przy kostce koło najmniejszego palca. Bardzo pomocne są chłodzące żele z dodatkiem mięty lub z aloesem, który przyspiesza regenerację naskórka. Warto również położyć nasze nogi wyżej, by zmniejszyć nadmierny przepływ krwi w stopach i łydkach. Taka forma relaksu sprawi, że nasze nogi na pewno szybko odpoczną po męczącym dniu. Warto pomyśleć również nad zamianą szpilek na niskie buty, zwłaszcza w dni wolne od pracy. Nasze stopy odpoczną od ciągłych przeciążeń. Pomocne są także specjalne wkładki korekcyjne, które są indywidualnie dobierane przez podologa. Jest to dobry sposób na korekcję ewentualnych problemów. Co ważne, odpowiednio dobrane wkładki mogą znacznie poprawić komfort chodzenia, ale również skorygować wady postawy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*