Atrakcyjna majówka? W tych miejscach z pewnością odpoczniesz

Atrakcyjna majówka? W tych miejscach z pewnością odpoczniesz
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

W tym roku początek weekendu majowego wypada w poniedziałek, dzięki czemu, biorąc niewielką ilość wolnych dni, można wydłużyć sobie majówkę do 9 dni. Jak spożytkować ten czas, by naprawdę odpocząć? Podpowiadamy.

Majówka w Polsce- gdzie się wybrać?

Długi weekend majowy możesz spędzić na relaksie w domu lub na działce, grillując z rodziną i znajomymi, ale także zdecydować się na wyjazd. Ciekawą opcją może być zarówno wyjazd za granicę, jak i odpoczynek w jednym z polskich kurortów. Możesz zdecydować się na popularne góry np. Tatry czy Bieszczady i spacerować po szlakach oraz delektować się regionalnymi specjałami, ale także postawić na nieco mniej aktywny wypoczynek, np. w jednej z nadmorskich miejscowości. Bałtyk to nie tylko plaże, ale również ciekawe muzea i tereny zielone do eksplorowania. Popularnymi miejscami na wyjazd są także Mazury. Piękne jeziora, mnóstwo pięknej natury i możliwość żeglowania, sprawia że Polacy bardzo często wybierają je nie tylko na majówkę, ale także na letni urlop. Szukając odpowiedniego miejsca na majówkę często pada wybór także na Roztocze oraz Puszczę Białowieską, gdzie oprócz piękna przyrody, można podziwiać także żubry. W Polsce istnieje także wiele miejsc, które są mniej popularne, ale warte zobaczenia. Mogą to być Kolorowe Jeziorka w w pobliżu wsi Wieściszowice, która położona jest w gminie Marciszów, ale również miasta, np. Kraków z zabytkowym Wawelem. 

Majówka za granicą – na jakie kierunki warto zwrócić uwagę?

Jeśli nadal zastanawiasz się, gdzie na majówkę w 2023?, to możesz także zastanowić się nad wyjazdem poza granice naszego kraju. 

  1. Colmar – kraina dla wielbicieli sztuki

Jest to miejsce nazywane Małą Wenecją, leżące pograniczu francusko-niemieckim pośrodku Szlaku Wina, którego zdecydowanie warto spróbować. Kolejnym polecanym specjałem jest tarta z cebulą, która stanowi lokalny przysmak. Jeśli chcesz miło spędzić czas, możesz wybrać się na rejs gondolą po rzece Lauch i podziwiać wystawy wspaniałych malarzy.

  1. Dubrownik – „Perła Adriatyku” 

Od wielu lat Chorwacja jest popularnym kierunkiem, wybieranym przez naszych rodaków. Jest to nie tylko świetne miejsce na wakacyjny urlop, ale i na majówkę. Dubrownik jest miejscem o niewielkiej liczbie mieszkańców, lecz o niesamowitej historii. Można podziwiać tam wiele zabytków wpisanych na listę UNESCO. Ponadto skosztujesz przepysznych owoców morza, będziesz mógł podziwiać piękny kolor morza, a także zapach suszonej lawendy.

  1. Bergen – brama do niesamowitych fiordów

Kolejnym miejscem, gdzie możesz podziwiać elementy wpisane na listę UNESCO. Kolorowe domki w zatoce, niesamowity targ rybny pełen najwyżej jakości owoców morza i ryb to miejsce, które koniecznie trzeba odwiedzić.

  1. Lucerna – idealne miejsce dla motomaniaków

Dla osób chcących nieco innego klimatu i uwielbiających motoryzację, świetnym miejscem będzie Lucerna. Znajduje się w nim największe w Europie muzeum transportu i komunikacji, a w nim m.in. pierwszy samochód na benzynę, automobil na parę, Srebrną Strzałę (wyścigowy Mercedes z 1934 roku), ale nie tylko. Oprócz aut można podziwiać także najstarsze aeroplany czy odrzutowce. Gdy już się zmęczysz, spróbuj Fondue oraz Kügelipastete w jednej z uroczych restauracji.

  1. Las Palmas – coś dla wielbicieli ciepła

Jeśli pragniesz wypoczywać na słonecznych plażach, świetnym wyborem będą Wyspy Kanaryjskie i Las Palmas. W maju panują tu przyjemne temperatury (ok. 20 stopni), które umożliwiają relaks wśród szumu fal. Oczywiście nie można zapomnieć o przepysznej lokalnej kuchni.

Jak się przygotować na wyjazd?

Wybierając się na wyjazd, musisz się nie tylko dobrze spakować, ale także liczyć się z tym, że w okresie majówkowym ceny w hotelach, a także liniach lotniczych mogą sporo wzrosnąć. Bardzo ważną kwestią, o której musisz pamiętać jest także wykup dobrej polisy ubezpieczeniowej. Nie kosztuje ona wiele, ale może być pomocna w wielu nieprzewidzianych sytuacjach, jak np. uszczerbek na zdrowiu i konieczność hospitalizacji oraz transportu medycznego, wyrządzenie szkody osobom trzecim i wielu innych. Takie sytuacje mogą popsuć nawet najpiękniejszy wyjazd. Jeśli nie chcesz się stresować, że w razie potrzeby zostaniesz bez pomocy, warto wyposażyć się w dobrą polisę. 

Zdjęcie: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*