Branża fashion na Instagramie – kogo warto obserwować?

Branża fashion na Instagramie – kogo warto obserwować?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Instagram to jeden z najpopularniejszych serwisów społecznościowych. Oprócz funkcji dzielenia się swoimi zdjęciami, daje nam  także możliwość podglądania gwiazd z branży fashion. Poniżej dowiesz się, kogo warto zaobserwować.

Polskie gwiazdy branży fashion 

Zestawienie godnych uwagi kont Instagramowych z branży fashion rozpoczynamy od rodzimego podwórka, na którym nie brakuje wielu inspirujących twórców.

Maffashion_official, czyli Julia Kuczyńska 

@maffasion_official to Instagramowe konto Julii Kuczyńskiej, która swoją karierę rozpoczęła od bloga modowego, na którym prezentowała swoje stylizacje. Początkowo do tworzenia swoich looków wykorzystywała przerobione przez siebie ubrania z second handów. Obecnie Maffasion posiada ponad 1,4 mln obserwatorów z całego świata, a na początku czerwca 2020 roku ogłosiła, że została współwłaścicielką marki odzieżowej EPRAM, oferującej oryginalne damskie marynarki. 

https://www.instagram.com/p/CDlumKIg4Ag/

Monikakaminska_Unofficial, czyli Monika Kamińska z Black Dresses

@monikakaminska_unofficial to prywatne konto Moniki Kamińskiej znanej z prowadzenia bloga Black Dresses. Monika jest właścicielką własnej marki odzieżowej sygnowanej jej imieniem i nazwiskiem. Na swoim koncie dzieli się ogromem wiedzy na temat materiałoznawstwa, tkanin, a także zdradza smaczki odnoszące się do  swojej marki i prezentuje stylizacje z wykorzystaniem własnych produktów. Blogerka niejednokrotnie udowodniła, że elegancja wcale nie musi być nudna.

https://www.instagram.com/p/CDsqiuPJ5V6/

Zophia_Stylistka, czyli Zofia Kulewicz 

@zophia_stylistka, jak sama twierdzi, jest pasjonatką mody, a z zawodu stylistyką. Na swoim koncie, które obserwuje już ponad 38 tysięcy osób, pokazuje jak w łatwy i przyjemny sposób dobierać ubrania do sylwetki, a także przedstawia kulisy swojej pracy. Dzięki temu pomaga swoim obserwatorom odnaleźć indywidualny styl.

https://www.instagram.com/p/CDPOmeAJwx2/

Zagraniczne konta fashion 

W tym artykule nie mogło także zabraknąć zagranicznych kont instagramerów, którzy prezentują swoje stylizacje i każdego dnia inspirują setki tysięcy osób.

Aggie – polski akcent poza granicami kraju 

@aggie to piękna blondynka o polskich korzeniach, która nie tylko pokazuje swoje stylizacje zaprezentowane w  zawsze  wyjątkowej i zapierającej dech w piersiach scenerii, ale także właścicielka marki odzieżowej Aggie Swimwear, oferującej stroje kąpielowe. Na jej koncie można znaleźć zarówno codzienne, lifestylowe stylówki, jak i looki w nieco bardziej eleganckim wydaniu.

https://www.instagram.com/p/CDeFu13HRs6/

Coś dla panów, czyli Gianluca Vacchi 

@gianlucavacchi , czyli Włoch Gianluca Vacchi, który na swoim profilu prezentuje doskonały, klasyczny męski styl, oraz chwali się ogromnym dystansem do siebie. Jego konto pełne jest wyjątkowych zdjęć z podróży, okraszonych świetnymi męskimi stylizacjami, którymi z powodzeniem mogą inspirować się mężczyźni w każdym wieku.

https://www.instagram.com/p/CDGyu1PqzD2/

Miamiamine, czyli inspirujący uliczny styl 

@miamiamine to konto należące do Marii Vizuete, która prezentuje na nim doskonałe i przemyślane pod każdym względem stylizacje codzienne. Jej oryginalne outfity każdy może przenieść do swojej garderoby. Mimo że większość prezentowanych przez nią ubrań to markowe modele, jej styl można z łatwością odtworzyć za pomocą ubrań pochodzących z sieciówek. Modne i dopracowane looki świetnie sprawdzą się na co dzień.

https://www.instagram.com/p/CDkmn8LpXsR/

Wszystkie wymienione konta łączy przede wszystkim ogromna, międzynarodowa popularność, która sprawia, że pochodzący z najróżniejszych zakątków świata obserwatorzy, mogą zarówno na co dzień, jak i od święta inspirować się prezentowanymi na profilach stylizacjami. Dlatego, jeśli jeszcze ich nie obserwujesz, warto nadrobić zaległości. W zestawieniu specjalnie zostały pominięte konta takich gwiazd jak Victoria Beckham czy Cara Delevingne, które posiadają już status światowych ikon mody, w związku z czym są znane szerokiemu gronu odbiorców.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*