Czy lakiery hybrydowe niszczą paznokcie?

Czy lakiery hybrydowe niszczą paznokcie?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Manicure hybrydowy od lat bije rekordy popularności wśród pań, dbających o wygląd dłoni. Kobiety wybierają go przede wszystkim ze względu na oszczędność czasu, bardzo efektowny wygląd i wysoką odporność na uszkodzenia. W niektórych kręgach słychać jednak głosy, które mówią że stosowanie lakierów hybrydowych wpływa negatywnie paznokcie. Czy to prawda? Czy hybrydy niszczą paznokcie, i powinniśmy z nich całkowicie zrezygnować na rzecz innych rodzajów manicure? Tego dowiecie się w dzisiejszym artykule! Zapraszamy do lektury!

Czy hybrydy niszczą paznokcie?

Odpowiedzmy już na samym początku, stosowanie lakierów hybrydowych nie wpływa negatywnie na płytkę paznokcia, a tym samym jej nie niszczy! Warto jednak zaznaczyć że ogromny wpływ na to czy zabieg manicure będzie bezpieczny, ma to w jaki sposób go wykonujemy. To właśnie podczas robienia paznokci hybrydowych oraz ich późniejszego usuwania, najczęściej szkodzimy naszym paznokciom, i skórkom wokół nich. Oczywiście może się zdarzyć sytuacja, w której osoba stosująca produkty do manicure hybrydowego będzie uczulona na jeden z komponentów użytych do ich produkcji, ale dzieje się tak jedynie w przypadku preparatów zawierających szkodliwe substancje, których na krajowym rynku jest coraz mniej.

Co najbardziej szkodzi paznokciom?

Wiemy już że poprawnie zrobiony manicure hybrydowy nie szkodzi paznokciom, co zatem wpływa na nie negatywnie? Jest kilka czynników o których należy wspomnieć! Jest to między innymi:

  • niepoprawnie przygotowana płytka paznokcia (np. przepiłowana),
  • niepoprawna aplikacja produktów światłoutwardzalnych (np. zalewanie skórek lub nieutwardzanie ich do końca),
  • zbyt częste ściąganie stylizacji za inwazyjnych środków (np. nader często używając wysuszającego acetonu),
  • dieta uboga w składniki odżywcze,
  • brak regularnej pielęgnacji,
  • brak ochrony przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Jak zregenerować zniszczone paznokcie po hybrydzie?

Dlaczego paznokcie są łamliwe i kruche? Jedną z podstawowych przyczyn jest dieta uboga w witaminy i minerały. To właśnie codzienny jadłospis ma bardzo istotny wpływ na kondycję naszych paznokci. Jakich zatem wartości nie może zabraknąć w naszej diecie? Przede wszystkim:

  • żelaza,
  • krzemu,
  • cynku,
  • witamin z grupy B.

Te znajdziemy między innymi w pestkach dyni, słonecznika i sezamie. W naszym codziennym jadłospisie nie powinno zabraknąć również suszonych owoców, pełnoziarnistych zbóż, jaj i roślin strączkowych. Włączenie produktów bogatych we wspomniane witaminy i minerały, powinny zacząć przynosić efekty już po 2-3 tygodniach – zdradza nam stylistka marki MODNEPAZURKI.

Jak uniknąć uszkodzenia paznokci?

Sama poprawa diety to jednak nie wszystko – niezwykle istotna jest bowiem regularna pielęgnacja dłoni. Jak dokładniej powinna wyglądać? Zacznijmy od stosowania kremów do rąk, których używanie powinno wejść nam w nawyk. Dopasowujmy je do pory roku, i stosujmy minimum 3 razy dziennie, tak aby zapewnić dłoniom ochronę i odpowiednie nawilżenie. Kolejnym preparatem który powinniśmy regularnie stosować jest oliwka do skórek. Ta jest wymagana zwłaszcza jeżeli robimy manicure hybrydowy, podczas którego opracowujemy skórki.

Oczywiście nie możemy zapomnieć również o poprawnym zdejmowaniu hybryd, gdyż to właśnie podczas usuwania paznokci hybrydowych najczęściej nieświadomie narażamy płytkę na uszkodzenia i wysuszenie. Jak więc się do tego zabrać? Jeżeli borykamy się z kruchą i łamliwą płytką, zamiast klasycznego acetonu, wybierzmy ten z dodatkiem lanoliny. Jest to substancja pozyskiwana z tłuszczu owiec, która wykazuje działanie natłuszczające, nawilżające i ochronne, w związku z czym skutecznie zabezpiecza paznokcie przez niekorzystnym działanie acetonu.

Zdjęcie główne: Bryony Elena/ unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*