Jak salon kosmetyczny powinien zapewnić bezpieczeństwo klientom w czasach COVID-19?

Jak salon kosmetyczny powinien zapewnić bezpieczeństwo klientom w czasach COVID-19?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Oddech czwartej fali pandemii koronawirusa czuć już na plecach. Liczba dziennych zachorowań szybuje w górę w zatrważającym tempie, co sprawia, że jeszcze bardziej trzeba dbać o siebie i swoje zdrowie. Czy w dobie pandemii trzeba rezygnować z dbania o siebie i wizyt w salonie kosmetycznym? Nie, o ile spełnia on wymogi covidowe oraz przestrzega zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia. Przekonaj się, w jaki sposób salon kosmetyczny powinien zabezpieczać swoich klientów przed zarażeniem. 

Zasłanianie ust i nosa 

Salon kosmetyczny ma prawo obsługiwać wyłącznie klientki, które przebywają w nim z prawidłowo założoną maseczką. Nie wystarczy tylko zasłonić nią ust, nie wystarczy przewiązać na twarzy szalika czy chustki. Nie jest wymagana obecność maseczki chirurgicznej lub przeciwpyłowej, ale jej prawidłowe założenie jest warunkiem koniecznym. Nie tylko klientki, lecz także wszyscy pracownicy salonu są zobowiązani do zasłaniania ust i nosa maseczką. Jeśli kosmetyczka odmawia założenia lub poprawienia zsuniętej z nosa maseczki, oznacza to, że nie szanuje zdrowia i życia swoich klientek. Taką sytuację masz prawo zgłosić oraz przerwać świadczoną usługę i opuścić salon. Maseczkę, która będzie chronić zdrowie Twoje oraz osób z Twojego otoczenia możesz kupić na stronie internetowej https://rcmedical.pl/

Rękawiczki na dłonie

Podczas wykonywania usługi, kosmetyczka powinna mieć założone jednorazowe rękawiczki. Muszą być one zmieniane po każdej klientce, a nową parę rękawiczek kosmetyczka powinna założyć przy Tobie tuż przed rozpoczęciem obsługi. Taka bariera ochronna zapewnia bezpieczeństwo i chroni dłonie osoby świadczącej usługę i sprawiają, że dezynfekcja dłoni nie musi być aż tak częsta. Jednorazowe rękawiczki nitrylowe zapewniają też klientce bezpieczeństwo, ponieważ są czystą i używaną wyłącznie na czas jej wizyty barierą między nią a kosmetyczką. Dłonie są jedną z najbrudniejszych części ciała, to naturalne narzędzia w ludzkim organizmie, cały czas mają kontakt z rozmaitymi powierzchniami, przedmiotami oraz płynami ustrojowymi. Brak rękawiczek w takim miejscu, jak salon kosmetyczny, może przyczyniać się do transmisji koronawirusa. Jednorazowe rękawiczki lateksowe pudrowe mogą być stosowane wyłącznie w momencie, w którym ani kosmetyczka, ani klientka nie jest uczulona na lateks. Spełniają one dokładnie taką samą funkcję, jak rękawiczki nitrylowe, jednak materiał ich wykonania może wywoływać reakcje alergiczne. 

Dezynfekcja dłoni oraz powierzchni  

Niezwykle ważna w czasie epidemii jest dezynfekcja, zarówno dłoni, jak i powierzchni oraz sprzętów. W salonie kosmetycznym wiele używanych przedmiotów może być jednorazowego użytku, co może być sporym ułatwieniem i sprawi, że dezynfekcja będzie dotyczyć tylko powierzchni. Sprzęty i narzędzia inwazyjne muszą być sterylizowane w profesjonalnej maszynie, bez względu na sytuację epidemiczną na świecie. Przed rozpoczęciem usługi, kosmetyczka powinna przy Tobie oczyścić i zdezynfekować miejsce, gdzie zabieg będzie wykonywany. Następnie przygotować wszystkie narzędzia i sprzęty, rozpakować je z jałowych pakietów oraz założyć nową parę jednorazowych rękawiczek. W ten sposób możesz mieć pewność, że usługa, która będzie wykonywana jest bezpieczna i spełnia wytyczne MZ oraz WHO. 

Zdjęcie główne: Kris Atomic/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*