Koloryzacja włosów odżywką – jak zrobić to dobrze?

Koloryzacja włosów odżywką – jak zrobić to dobrze?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Koloryzacja włosów kojarzy się nam głównie z farbami, jednak od pewnego czasu popularność zyskują odżywki koloryzujące. Oba te produkty różnią się między sobą składem, działaniem oraz końcowym efektem, zatem który produkt wybrać? Podpowiadamy.

Koloryzacja odżywką – kiedy warto się na nią zdecydować?

Przede wszystkim, zanim zdecydujesz się czy wybrać farbę do koloryzacji, czy odżywkę, musisz znać różnice pomiędzy tymi produktami. Bez wątpienia, jeśli chcesz uzyskać trwały efekt, lepszym wyjściem będzie zakup farby, jednak jeśli zależy Ci na zmianie koloru włosów tylko na krótki czas, postaw na odżywkę koloryzującą, dzięki której nie będziesz musiała czekać, aż włosy odrosną. Ponadto nałożenie odżywki jest o wiele prostsze niż samodzielne malowanie włosów farbą. Kolejną zaletą odżywki może być także jej skład, który umożliwia dostarczenie im odpowiednich składników odżywczych i nawilżających. Włosy stają się miękkie i lśniące, a efekt koloryzacji zapewnia Ci nowy, ciekawy wygląd, jednak będzie on widoczny szczególnie u osób posiadających jasne włosy. Na ciemnych i niskoporowatych włosach efekty będą najmniej widoczne.

Odżywka koloryzująca – jak ją aplikować?

Jeśli zdecydujesz się na zmianę koloru włosów przy pomocy odżywki koloryzującej, nie musisz się obawiać, że nie poradzisz sobie sama z jej nałożeniem. Aplikacja tego typu produktów jest bardzo prosta, lecz zanim do niej przystąpisz, załóż na dłonie rękawiczki ochronne, dzięki którym nie będziesz później musiała się męczyć z domywaniem dłoni. Nałóż odżywkę na mokre, umyte włosy, zrób to dokładnie, gdyż jeśli rozprowadzisz odżywkę nierównomiernie to po wyschnięciu może być widoczna różnica w kolorze pomiędzy pasmami włosów. Po nałożeniu kosmetyku nie zapomnij o przeczesaniu włosów, dzięki czemu zostanie on rozprowadzony także na mniej widocznych częściach włosów. Po wyznaczonym na opakowaniu czasie dokładnie spłucz produkt, by nie poplamić np. ręczników. Efekt koloryzacji odżywką powinien utrzymać się do około 5-8 myć (https://starsfromthestars.pl/blog/odzywki-koloryzujace-do-wlosow-jak-wybrac-i-stosowac/).

Farba czy odżywka koloryzująca? 

Bez wątpienia farba do włosów jest produktem, który pozwala zmienić kolor na wiele tygodni, także posiadaczkom ciemnych włosów, jednak samodzielne farbowanie jest bardzo trudne, a zawarte w farbie szkodliwe substancje, jak np. amoniak czy woda utleniona, nie tylko mają zły wpływ na włosy, ale także na skórę głowy. Odżywka koloryzująca nie tylko nada Ci nowego wyglądu, ale także odżywi i nawilży Twoje włosy tak, że będą prezentować się świetnie. Jeśli efekt koloryzacji Ci się nie spodoba, nie musisz obawiać się, że stracisz swój naturalny kolor włosów na zawsze lub do całkowitego ich odrośnięcia, co może potrwać nawet wiele lat. Po koloryzacji odżywką nie musisz już stosować żadnych dodatkowych zabiegów nawilżających, czego nie można powiedzieć o tradycyjnym malowaniu włosów farbą. Na co się zdecydujesz? Wybór należy do Ciebie.

Zdjęcie: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*