Motyw przewodni najważniejszego wydarzenia modowego roku – MET Gala 2023 – czego możemy się spodziewać?

News
Motyw przewodni najważniejszego wydarzenia modowego roku – MET Gala 2023 – czego możemy się spodziewać?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Znamy motyw przewodni nadchodzącej MET Gali 2023! Na to najważniejsze modowe wydarzenie roku czekają już fani na całym świecie. W 2022 inspiracją była moda amerykańska z okresu XIX wieku. Do czego będą nawiązywać stylizacje, które będziemy mogli podziwiać już za kilka miesięcy? Sprawdźmy!

Motyw przewodni MET Gali 2023

Najbliższa edycja MET Gali odbędzie się 1 maja 2023 r. Jej motywem przewodnim będzie twórczość Karla Lagerfelda. Podczas tego wydarzenia, określanego jako Oscary mody, przeprowadzana jest zbiórka pieniędzy na rzecz Instytutu Kostiumów, znajdującego się przy Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku. Gala rozpoczyna się od uroczystego otwarcia tematycznej wystawy, a zaproszeni goście jako pierwsi mogą oglądać przygotowaną ekspozycję. 

Jednak to nie ona gra tutaj pierwsze skrzypce. Oczy wszystkich zaproszonych gości, fotoreporterów oraz osób, które śledzą MET Galę w Internecie zwrócone są na kreacje przybyłych gwiazd. Z roku na rok są one coraz bardziej spektakularne. Projektanci oraz celebryci prześcigają się w pomysłach na najbardziej oryginalny strój. Ten, który zachwyci najbardziej, trafi na okładki prestiżowych magazynów modowych na całym świecie oraz będzie na ustach wszystkich.

Skąd pomysł na motyw przewodni?

Wybór twórczości i dokonań Karla Lagerfelda na motyw przewodni MET Gali 2023 nie jest przypadkowy. Zmarły w 2019 r. projektant jest powszechnie uznawany na największą ikonę mody. Gdyby żył, w 2023 r. obchodziłby swoje 90. urodziny. Jego dokonania już na zawsze wpisały się na karty historii. Lagerfeld w przeciągu swojego życia tworzył dla takich domów mody jak Balmain, Chloe, Chanel, Fendi oraz Jeanne Patou. To właśnie dzięki niemu marka założona przez Coco Chanel stała się rozpoznawalna na całym świecie i zaczęła przynosić ogromne dochody. To właśnie dlatego postanowiono uhonorować jego wkład w rozwój mody poprzez uczynienie jego osoby tematem przewodnim MET Gali 2023.

MET Gala – co trzeba wiedzieć o najważniejszej modowej imprezie w roku

MET Gala, a właściwie Costume Institute Gala, to modowa impreza, której tradycja sięga jeszcze XX wieku. Odbywa się ona co roku, od 1946, w nowojorskim Museum of Art. Jej data jest niezmienna – zawsze jest to pierwszy poniedziałek maja. Głównym punktem programu jest wystawa, której temat ogłoszony jest kilka miesięcy przed rozpoczęciem wydarzenia. Jest to również okazja do pozyskania środków na rzecz Instytutu Kostiumowego Museum of Art.

Najważniejszą osobą, bez której żadna MET Gala nie mogłaby się odbyć, jest Anna Wintour. To ona nadała całemu wydarzeniu rozgłos i prestiżową rangę. Kierownictwo nad balem przejęła w 1995 r. Do jej zadań należy m.in. ustalanie listy gości, wśród których znajdują się gwiazdy ze świata kina, muzyki, mody, sztuki oraz ludzie zasłużeni dla branży. Gwiazdą na zeszłorocznej imprezie był muzyk Lenny Kravitz.

Zdj. główne: marianela/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*