Tak się robi trwały makijaż!

Tak się robi trwały makijaż!
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Jak utrwalić makijaż, aby prezentował się on idealnie przez cały dzień? Kluczowa kwestia to odpowiednie przygotowanie skóry twarzy i dobór kosmetyków. W jaki sposób krok po kroku wykonać trwały, perfekcyjny make-up?

Od czego zależy trwałość makijażu?

Trwałość makijażu uzależniona jest od kilku czynników. Zalicza się do nich między innymi typ cery, właściwą codzienną pielęgnację skóry twarzy, właściwy dobór kosmetyków i akcesoriów oraz stosowanie specjalnych preparatów mających na celu utrwalenie make-up’u (są to zarówno bazy, jak i fixery). Jak przygotować skórę twarzy do wykonania trwałego makijażu? Pierwszy etap stanowić powinno dokładne jej oczyszczenie. Do tego celu wykorzystać można na przykład delikatny peeling enzymatyczny, który dobrze sprawdza się w przypadku każdego rodzaju cery. Kolejny etap to nałożenie kremu nawilżającego, dopasowanego do indywidualnych potrzeb skóry. Dopiero po jego wchłonięciu można przejść do wykonywania makijażu.

Tak się robi trwały makijaż

Baza – klucz do trwałego makijażu

Skóra twarzy przygotowana, teraz pora na wykonanie makijażu. Przed aplikacją podkładu, na twarz należy nałożyć bazę. Kosmetyk ten dostępny jest w wielu różnych wersjach. Do wyboru mamy między innymi bazy matujące, wygładzające, rozświetlające, wyrównujące koloryt, czy redukujące widoczność zmarszczek, naczynek i sińców. Produkty tego typu mają za zadanie sprawić, że podkład będzie się równomiernie rozprowadzał po skórze i utrzymywał na niej przez długi czas. Baza jest produktem niezwykle wydajnym – do wykonania makijażu w zupełności wystarczająca będzie porcja o wielkości ziarnka grochu.

Trwały makijaż krok po kroku

Po wchłonięciu bazy możemy przejść do nakładania podkładu. Kosmetyk ten aplikować powinno się przy pomocy pędzla lub specjalnej gąbeczki. Nigdy nie należy go natomiast nakładać palcami – może to bowiem wpłynąć negatywnie na trwałość produktu. Podkład najlepiej aplikować cienkimi warstwami. Zbyt grube mogą bowiem prowadzić do warzenia się kosmetyku. Kolejny etap wykonywania trwałego makijażu to aplikacja pudru utrwalającego. Produkt ten nakładamy, wklepując, a nie wsmarowując w skórę. Chcąc przedłużyć trwałość cieni do powiek, warto zastosować specjalną bazę. Kosmetyk ten nie tylko gwarantuje długotrwałość kosmetyku, lecz również zapobiega przed gromadzeniem się go w załamaniach powiek oraz wzmacnia kolor produktu. Bazę należy nałożyć równomiernie na powierzchnię skóry przy pomocy palca. Alternatywę dla niej stanowić może odrobina podkładu oraz sypkiego pudru. By makijaż prezentował się perfekcyjnie przez wiele godzin, zamiast klasycznego tuszu i eyelinera zastosować można ich wodoodporną wersję. Chcąc przedłużyć trwałość pomadki, najpierw należy pokryć usta cienką warstwą podkładu.

https://www.instagram.com/p/CDhxfkXnhbu/

Fixer – najlepszy sposób na utrwalenie makijażu

Aby przedłużyć trwałość makijażu, warto zaopatrzyć się w produkt, jakim jest fixer. Dzięki niemu make-up będzie się prezentować nienagannie przez wiele godzin. Taki utrwalacz doskonale sprawdza się w szczególności przed ważnymi imprezami lub długimi wyjściami. To znakomite rozwiązanie na wesele czy dzień pełen spotkań biznesowych. W jaki sposób działa fixer? Ma on za zadanie blokować kanaliki potowe, odpowiadające za warzenie się fluidu i powstanie na powierzchni skóry nieestetycznych plam. Dodatkowo kosmetyk ten zabezpiecza makijaż przed jego zmyciem na skutek kontaktu z wodą. W jaki sposób powinno się go aplikować? Fixer należy rozpylić na skórę twarzy z odległości około 30-40 centymetrów. Podczas jego nakładania oczy powinny być zamknięte. Fixer tworzy na skórze niewidoczną powłokę sprawiającą, że poszczególne warstwy makijażu łączą się ze sobą. Na sklepowych półkach spotkać można zarówno klasyczne utrwalacze makijażu, jak i produkty, które mają dodatkowo za zadanie pielęgnować cerę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*