Z tych materiałów warto wybierać bieliznę

Z tych materiałów warto wybierać bieliznę
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Bielizna jest jednym z najważniejszych elementów garderoby, ponieważ ma ona bezpośredni kontakt z najbardziej wrażliwymi miejscami ciała. Skóra w miejscach intymnych jest niezwykle delikatna i podatna na podrażnienia. Dodatkowo bielizna bardzo ściśle przylega do ciała, przez co tym bardziej może wywoływać problemy skórne. Jeśli często masz problemy ze swędzącą wysypką, podrażnieniami i wrastającymi włosami w miejscach intymnych, podpowiadamy, z jakich materiałów wybierać bieliznę, by tego uniknąć. 

Materiał na majtki  

Skóra w okolicach intymnych jest najbardziej wrażliwa, a dodatkowo te miejsca są niezwykle podatne na infekcje. Wilgoć w połączeniu z ciepłem w bieliźnie bardzo sprzyja rozwojowi bakterii oraz grzybów, dlatego ważne jest, by wybierać naturalne i oddychające tkaniny.

Najlepszym wyborem jest bawełna, która jest najbardziej przepuszczalnym, ale też chłonnym materiałem, dzięki czemu utrzymasz w miejscach intymnych zdrowy balans i nie dopuścisz do rozwoju infekcji. Piżama damska rozpinana też powinna być wykonana z naturalnego materiału. Niektóre osoby wybierają spanie bez bielizny, w samej piżamie. W takim wypadku piżama spełnia dokładnie taką samą funkcję, jak majtki, więc powinna być poddana tym samym kryteriom.

Jeśli lubisz nosić koronkową bieliznę, wybieraj tylko naturalne koronki, a unikaj poliestru i akrylu, które są zupełnie nieprzepuszczalne i prowadzą do zbierania się nadmiaru wilgoci. 

Biustonosze i topy

Stanik ma służyć przede wszystkim do odciążenia kręgosłupa, ponieważ duże piersi mogą ważyć naprawdę sporo i mocno wpływać na odcinek szyjny. Podtrzymując biust stanik siłą rzeczy przylega bardzo blisko do ciała. Chociaż skóra na piersiach nie jest tak wrażliwa, biustonosz może się o nią ocierać podczas aktywności.

Dodatkowo, jeśli wybierzesz stanik z materiału sztucznego, skóra będzie się bardziej pocić, a nieprzepuszczalna tkanina nie odprowadzi wilgoci na zewnątrz ani nie wchłonie jej. Takie środowisko to idealne warunki do rozwoju chorób grzybowych oraz bakteryjnego zapalenia skóry.  

Topy to alternatywa dla podparcia, jakim są biustonosze. Duże rozmiary biustu są obciążeniem dla kręgosłupa, jednak małe piersi nie wymagają podparcia stanikiem. Wtedy, dobrym rozwiązaniem na zakrycie biustu, żeby uniknąć otarć od ubrań, są topy czy tak zwane staniki sportowe. W tym wypadku sztuczne tkaniny to także niezbyt dobry pomysł. Wybieraj bawełnę lub len.   

Halki i podszycia ubrań   

Bliski kontakt ze skórą mają także podszewki ubrań oraz halki, które zakładasz pod sukienkę czy spódnicę, by uniknąć prześwitywania bielizny. Bawełna w swojej najbardziej naturalnej formie może być w tym wypadku zbyt chropowata i przez to odznaczać się pod sukienką.

Najlepszym materiałem będzie satyna bawełniana lub jedwab. Naturalne tkaniny są zdrowe dla skóry, pozwalają jej oddychać i prowadzić skuteczną regulację termiczną. Dzięki temu, że satyna jedwabna i bawełniana to tkaniny śliskie, są pod materiałem sukni czy spódnicy praktycznie niewidoczne. 

Bieliznę każdy człowiek nosi na sobie każdego dnia. Jest to część garderoby, która najściślej przywiera do ciała, przez co, nieodpowiednia, może na dłuższą metę powodować problemy skórne. Noszenie odzieży, a zwłaszcza bielizny z naturalnych tkanin pomaga unikać infekcji intymnych oraz podrażnień skóry. To dobry wybór!

Zdj. główne: Fahad Waseem/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*