Artykuł sponsorowany
Z wiekiem zachodzą pewne zmiany w strukturze skóry, które eksponują niedoskonałości. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni dążą do poprawy urody i spowolnienia procesów starzenia. Jakie zabiegi medycyny estetycznej uwzględnia się po 40. roku życia? Dowiedz się już teraz.
,,W zdrowym ciele zdrowy duch” – wielokrotnie powtarzany zwrot potwierdza to, jak ważna jest troska o zachowanie dobrej kondycji fizycznej dla lepszego samopoczucia. Kondycja skóry to niejednokrotnie odzwierciedlenie stanu zdrowia naszego organizmu. Sprawdźmy zatem, co oferuje medycyna estetyczna osobom po 40. roku życia.
Egzosomy to nowatorska terapia regeneracyjna. Cały sekret zabiegu tkwi w działaniu biocząsteczek, które są naturalnie wytwarzane przez komórki macierzyste. W połączeniu z laserem frakcyjnym oddziałują na procesy naprawcze skóry oraz syntezę kolagenu, w efekcie prowadząc do jej odmłodzenia. Ponadto wpływają na rozjaśnienie przebarwień, co w praktyce wiąże się ze zmniejszeniem zawartości melaniny w komórkach i poprawą kolorytu skóry.
Zmarszczki mimiczne powstają na skutek działania mięśnia okrężnego oka. Iniekcja domięśniowa toksyny botulinowej powoduje blokadę połączenia nerwowo-mięśniowego i niweluje skurcze. Zabieg ten pozwala na spłycenie powstałych kurzych łapek i zapobiega dalszemu ich pogłębianiu się. Profilaktycznie stosowanych jest wśród osób, które na co dzień korzystają z potencjału swojej mimiki twarzy.
Zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego, czyli koncentratu płytek krwi z czynnikami wzrostu, stają się coraz bardziej popularne w grupie wiekowej 40+. Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym daje bardzo naturalne efekty, będąc małoinwazyjnym zabiegiem. Iniekcja koncentratu pobudza skórę, aktywuje procesy naprawcze i przyspiesza produkcję kolagenu. Po zabiegach skóra staje się wyraźnie odżywiona, gładsza i nawilżona.
Mniej inwazyjnym sposobem nawilżającym i regenerującym skórę okazuje się być peeling chemiczny (inaczej nazywany kwasami). Ich zastosowanie jest różnorodne, a działanie uzależnione od wykorzystanych preparatów. Zmniejszenie wcześniej powstałych blizn, usuwanie przebarwień i redukcja zmarszczek to niektóre z tych rezultatów, o których wspomina się przy okazji peelingów chemicznych. Jak działają zabiegi chemiczne? Z medycznego punktu widzenia – warstwa rogowa naskórka złuszcza się, przyczyniając do głębokiej odbudowy tkanek. Prowadzi to do stymulacji procesów regeneracyjnych skóry oraz jej wygładzenia.
Enerpeel TCA to jeden z zabiegów peelingu chemicznego polegający na redukcji przebarwień i pierwszych oznak starzenia się. Alternatywę stanowi Enerpeel neck, działający odmładzająco i niwelujący napięcia powstałe w okolicach skóry szyi i dekoltu.
Jeśli chcesz spowolnić proces starzenia się skóry, nie zapominaj także o jej codziennym nawilżaniu i świadomej pielęgnacji. Pamiętaj o odpowiednim nawodnianiu i diecie, które pomogą w utrzymaniu skóry w dobrej kondycji (Jesteś tym, co jesz!). Przed podjęciem decyzji o zabiegu z zakresu medycyny estetycznej, skonsultuj się z lekarzem.
Fot.: Edward Cisneros/unsplash.com