Zmiany w Vogue Polska! Ogłoszono nowego redaktora naczelnego

News
Zmiany w Vogue Polska! Ogłoszono nowego redaktora naczelnego
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Polska edycja najważniejszego magazynu o modzie na świecie istnieje od 2018 r. Od pierwszego numeru Vogue Polska redaktorem naczelnym pisma był Filip Niedenthal. Teraz żegna się z redakcją, a zastąpi Ina Lekiewicz. Nowe nazwisko w redakcji, ale wcale nie nowe w świecie mody.

Nowa redaktor naczelna to fotografka i dyrektorka kreatywna, która ma prawie 20-letnie doświadczenie w branży mody. W Polsce znana jest przede wszystkim za sprawą wieloletniego stażu pracy w Elle Polska na stanowisku szefowej działu mody. Współpracowała też z innymi pismami, m.in. Glamour Polska i Harper’s Bazaar Polska.

Od wielu lat działa też na rynkach międzynarodowych, a od 8 mieszka w Londynie. Ma na koncie realizacje dla zagranicznych edycji Vogue, innych pism i światowych brandów. Pracowała na przykład dla Gucci, Net-a-Porter, Harrods, Erdem, Farfetch, Moda Operandi, H&m czy Zara. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieliła się na wykładach w takich topowych szkołach mody, jak Condé Nast School of Fashion czy Istituto Marangoni.

– To dla mnie zaszczyt i wyzwanie. „Vogue Polska” kryje w sobie olbrzymi potencjał i niesamowite możliwości. Cieszę się, że dołączę do świetnego i prężnie działającego zespołu. Mam autorską wizję, która wykorzystując walory „Vogue Polska” pozwoli nieustanie go rozwijać i w nieodległej perspektywie utrwalić jego miejsce w światowej czołówce magazynów o modzie.

 – powiedziała portalowi Wirtualne Media o pracy na stanowisku redaktor naczelnej Vogue Polska. 

Wybór Iny Lekiewicz na stanowisko redaktor naczelnej Vogue Polska zaaprobowała sama Anna Wintour, słynna redaktor naczelna amerykańskiej edycji Vogue. Od końca zeszłego roku pełni tez funkcję globalnej naczelnej Vogue i szefowej treści wydawnictwa Condé Nast. W imieniu wydawnictwa osobiście zaakceptowała kandydaturę Iny.

Pierwszy numer, który wyjdzie spod jej skrzydła będzie ten wrześniowy – jak wiadomo po filmie „September Issue” z Anną Wintour, najważniejszy w całym roku. W sprzedaży będzie od 26. sierpnia 2021 r. Już nie możemy się doczekać!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*